bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skHistorická romanca Markíz hľadá manželku

Tohtoročná várka mladých dám nebola o nič lepšia ako vlaňajšia. Ba možno horšia. Nezaujala ho ani jedna mladá dáma. Výnimkou bola slečna Sternová. Dom v živote nevidel takú krásavicu. A páčilo sa mu, keď predpoludním tak vybuchla, no vedel to ospravedlniť. Mladé dámy majú rady šteniatka a boja sa, aby sa im niečo nestalo. Aspoňže má rada psy…

Regentská romantická séria Worthingtonovci pokračuje. Po románe Tri týždne do svadby je tu novinka Markíz hľadá manželku.

Keď mala Dorothea Sternová debutovať v spoločnosti, jej matka si zlomila nohu a nemohla ju sprevádzať do Londýna. Našťastie manželka lorda Worthingtona Grace sa podujala, že sa o ňu postará, a tak Dotty prišla do mesta, kde ju s radosťou prijala jej najlepšia priateľka Charlotte, s ktorou sa odmalička tešili, že budú debutovať spolu. Hoci Dotty vyrastala na vidieku, je vnučka vojvodkyne Bristolovej a vychovali ju ako príslušníčku šľachty. A svojou krásou i duchaplnosťou očarí všetkých, no najmä Worthingtonovho bratanca Dominica, markíza Mertona.

Po tom, čo Dominicovi zomrel otec a matka ochorela, vychovával ho prísny strýko a neustále mu zdôrazňoval, že si má plniť povinnosti a vyhýbať sa láske. No krásna Dotty má v sebe niečo, čomu mladý muž nevie odolať. Ak si ju chce získať, musí sa rozhodnúť: bude sa naďalej držať strýkových príkazov, alebo riskuje všetko kvôli žene, ktorá sa mu zdá dokonalá?

Markíz hľadá manželku je klasická regentská romanca s úžasnou hrdinkou. Dotty má srdce na pravom mieste, je láskavá, veľkorysá, trpezlivá, chce sa vydať z lásky a určite si ju rýchlo obľúbite.
Dominic je síce spočiatku neznesiteľne snobský, možno ním budete aj chvíľu opovrhovať, ale v románe prechádza vývojom a mení sa. Dotty ho priťahuje, začne k nej pociťovať silné puto. 

Ella Quinnová je podľa USA Today jednou z najpredávanejších autoriek inteligentných, pikantných romancí z regentského obdobia. Pred tým, ako sa stala spisovateľkou na plný úväzok, pracovala ako profesorka, právnička a prvá žena, ktorú pridelili k jednotke Zelených baretov. Obdobie regentstva v Anglicku si dokonale naštudovala, pretože ju fascinovalo a aj preto má dnes také autentické príbehy, do ktorých sa rýchlo vnoríte a doslova zažívate chute, vône a atmosféru toho obdobia.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.