bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skHistorická romanca Markíz a ja od Elly Quinn

Romantická séria, ktorá má čoraz viac čitateliek a fanúšičiek. Už v nej vyšli tri knihy – Tri týždne do svadby, Markíz hľadá manželku a Začalo sa to bozkom.
No a práve vyšiel 4.diel Markíz a ja, v ktorom sa zoznámime s ďalšou členkou rozvetvenej rodiny Worthingtonovcov – bystrou a nebojácnou lady Charlotte Carpenterovou.

Keď vojvoda Worthington dá zatvoriť nevestinec neslávne známej slečny Betsy, doplatí na to jeho švagriná lady Charlotte Carpenterová. Za bieleho dňa ju spred domu unesú dvaja muži a držia ju v odľahlom hostinci. Mladá žena nestratí hlavu a plánuje útek, keď jej z ničoho nič príde na pomoc neznámy príťažlivý džentlmen.

Nezostávalo jej iné, len veriť, že tie lekcie jej pomôžu a bude si pamätať všetko, čo ju učili. Mala by sa na to sústrediť, nesmie podľahnúť panike. Ale jej myseľ celú večnosť odmietala spolupracovať. Zatvorila oči a sústredila sa, musí sa vzchopiť...

Charlotte si až neskôr uvedomí, že ho už niekde videla - v divadle s dvoma kurtizánami! Nie je ochotná zotrvať v jeho spoločnosti a plánuje druhý útek. Ibaže na to, aby si napravila pošramotenú povesť, je už neskoro...

Známy klebetník zazrel Charlotte v mužskej spoločnosti, a tak zakrátko všetci vedia, že strávila noc s Constantinom, markízom Kenilworthom. A všetci – okrem Charlotty - sa zhodujú, že jediným riešením je sobáš. Súhlasí s tým aj sám Constantine, jeho nadšená matka, ba aj jeho milenka Aimée! No Charlottini únoscovia s ňou ešte neskončili. Constantine preto musí urobiť všetko, čo je v jeho silách, aby ochránil odvážnu ženu, ktorú ľúbi, a aby si získal jej srdce...

Markíz a ja je romanca, ktorej nechýba dobrodružstvo, intrigy, akcia a napokon aj hĺbka, aká v tomto žánri neraz absentuje. Únosy žien a detí, ich následný predaj do verejných domov, ale využívanie na vlastné ciele – to bola kedysi skutočnosť a Ella Quinn sa tejto témy skvele zhostila. Únosy zakomponovala do zápletky, umne a šikovne. K tomu pridala vášeň, iskrenie, rozkošné scény, ktoré pohladia každé čitateľské srdce.

Ella Quinn dokazuje, že naozaj patrí medzi TOP autorky regentských romancí. A jej séria Worthingtonovci je čítanie, ktoré len tak ľahko neodkážete odložiť. Baví vás, vychutnávate si jednotlivé knihy, tak verme, že čoskoro prídu v slovenčine aj zvyšné dve časti, ktoré v zahraničí už vyšli. Tešíme sa.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.