bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.sk







Čo všetko urobíme pre peniaze? (17.2.2011)

Hazard M.Solčanská: Hazard

Nie je to obyčajný príbeh zlatokopky. Mladučká Jennifer zacíti svoju životnú šancu a prilepí sa na postaršieho milionára Jacka. Myslí si, že má svoj život už zabezpečený. Opak je však pravdou. Hazardovať s citmi, vrhnúť sa strmhlav do dobrodružstva sa nevypláca. A tak prichádza súboj jednej lásky-nelásky, v ktorom sú city až na poslednom mieste.
M.Solčanská Novinka Hazard od Martiny Solčanskej rozpráva o tom, čo všetko sme ochotní urobiť pre peniaze. Predstierať vášeň alebo dokonca lásku? Hlavný hrdina príbehu Jack má nádhernú vzdelanú manželku, moc, peniaze, má však prázdne srdce. Jedného dňa mu doň vstúpi Jennifer, dievča z baru s nedokončeným štúdiom žurnalistiky. Mladá krásna blondína s vyzývavým poprsím, túžiaca ako každý jej klon po jedinom – po majetku. Starnúci milionár tak stretáva svoje mladšie ja. Kto z nich dvoch zvíťazí? Kto koho zničí? Kto koho naozaj miluje?

Hazard je román plný erotiky, dráždivých milostných scén, šteklivých pohladení. „Ľudia zrejme radi čítajú o tom, čo robia pod perinou,“ usmieva sa autorka. Kniha je však najmä pútavá s originálnou zápletkou. Už na prvých stranách nás vťahuje do pochybného baru v Detroite, potom nás zavedie do New Yorku... „Príbeh som mala celý v hlave a skúšala som ho adaptovať na slovenské prostredie, ale nešlo mi to. A tak som jednoducho zostala v USA. Veď ani Karl May v živote nevidel Indiána a Tolkien nebol v Stredozemí," vysvetľuje Solčanská, prečo umiestnila dej do Spojených štátov.

Odvážna je aj obálka knihy Hazard. Autorkou "podvodníckej" fotografie je fotografka Petra Áčová. Keď Martina Solčanská žila v Londýne, zamilovala sa do piesne Come Undone od skupiny Duran Duran. Klip skladby sa odohráva v londýnskom akváriu a pláva v ňom spútaná žena, ktorá sa snaží oslobodiť. "Je to moja najosobnejšia pieseň a pri jej neustálom počúvaní som písala Hazard. A zrazu som vedela jasne: podvodnícku fotografiu chcem na obálke knihy," dodáva autorka, ktorej prvotina Aprílové dievča sa stala debutom roka 2007.