bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skGreg Heffley je späť v novom dobrodružstve

V slovenčine už vyšlo 5 kníh z tejto mimoriadne obľúbenej série. Prvá v roku 2010 a rýchlo si získala srdcia desaťtisícov mladých čitateľov.

Denník odvážneho bojka je písaný formou denníkov s množstvom vtipných komiksových kresbičiek. Školáci sa tešia na každé ďalšie dobrodružstvo mladého Grega, ktorého prenasleduje jeden trapas za druhým.

HURÁ! Svetový bestseller pokračuje a decká majú zasa čo čítať.
Na stene školy sa objavili záhadné zelené škvrny. Greg Heffley je hlavný podozrivý, hoci neurobil nič zlé. Aspoň nie naschvál...
Nové dobrodružstvá smoliara Grega Heffleyho sa môžu začať.  Takto štartuje už šiesta kniha populárnej série Denník odvážneho bojka – Ponorková choroba.

„Väčšina ľudí sa na sviatky teší, ale mne tých pár týždňov medzi Dňom vďakyvzdania a Vianocami akurát ničí nervy. Že prečo? Kadejaké vylomeniny z prvých jedenástich mesiacov sa veľmi nerátajú, ale keď dačo spáchaš v decembri, si nahratý.
Mesiac vzorného správania je na mňa priveľa, v kuse zvládam nanajvýš pár dní. Keby Deň vďakyvzdania presunuli z konca novembra na posledný týždeň pred Vianocami, vôbec by som sa nesťažoval.“

Objednajte si nový diel Denník odvážneho bojka – Ponorková choroba
Kupit bux.sk

buPredvianočná katastrofa mu postupne prerastá cez hlavu, ale keď vrstva snehu za oknom urobí to isté, Greg začne uvažovať, či existuje aj horší trest než domáce väzenie s celou rodinou.

„Úplne najhoršie ma deptá sám Santa Claus. Vraj vie, kedy spím a kedy som hore, a sleduje všetko, čo spravím. Radšej som teda začal spávať v teplákoch, fakt mi nechýba k šťastiu, aby ma náhodou zazrel v spodkoch.

Santa si vraj robí zoznamy dobrých a zlých deciek. Ibaže ich nikto nikdy nevidel, tak nám dospeláci musia hovoriť, ako na tom práve sme. Mne to pripadá trochu podozrivé.

Keď mi pomôžeš s tými taškami, Santa si ťa určite zapíše na zoznam dobrých detí!

Zaujímalo by ma, či tie zoznamy vôbec za niečo stoja. Napríklad taký Jared Pyle z našej ulice je ako vystrihnutý z toho zlého, ale minulý rok dostal na Vianoce terénnu motorku. Netuším, čo tým chcel Santa povedať.“

Denník odvážneho bojka- to sú milióny predaných kníh po celom svete. Prvý diel bol neuveriteľných 141 týždňov v rebríčku detských bestsellerov New York Times. V roku 2010 sa dostal do kín film podľa tejto knihy, neskôr sa dostal aj na DVD, Blu-ray aj do iTunes. Denník odvážneho bojka sa po prvý raz objavil v roku 2004 na svetoznámej webstránke pre deti a rodičov FunBrain. Kliklo si na ňu 20 miliónov užívateľov a tak ju o tri roky neskôr vydali ako knižku.

Milan Buno, 2.9.2014

bu

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.