bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skGogo vydáva vlastný diár

Najpopulárnejší slovenský youtuber Gogo, alias Daniel Štrauch má vlastný diár...respektíve školský diár pre všetkých študákov a svojich fanúšikov.

V spolupráci s výtvarníčkou Laurou vydal diár Gogo Stay in school v čiernej farbe a oranžovou gumičkou. V tvrdej väzbe a v praktickom formáte.

Gogo doň vložil svoju originalitu - môžete si s jeho pomocou naplánovať, ako bude prebiehať váš deň, zapísať si doň, čo všetko potrebujete ešte urobiť, stanoviť si ciele a sledovať ich plnenie - čím sa z neho stáva taktiež motivačný diár.
Nájdete v ňom ťaháky na matematiku, fyziku, chémiu i angličtinu a kopec ďalších zábavných vychytávok.

„Čaute, študenti,“ prihovára sa Gogo, „aj keď dnes školstvo nevidíte v pozitívnom svetle, budete na tento čas spomínať ako na jedno z najkrajších a najbezstarostnejších období svojho života. Rád by som k tomu prispel svojou troškou aj ja. Nech sa tento diár stane vaším najlepším kamošom, lepším ako Google. Veď ani mobilné dáta nečerpá ;). A máte istotu, že vás na rozdiel od ostatných nebude ohovárať. Samozrejme, pokiaľ ho nestratíte. Preto si ho strážte ako oko v hlave...“

Gogo Stay in school diár obsahuje okrem klasického diára s dňami a slovenskými i českými menami aj citáty, či tipy na hry. Napríklad také piškvorky. „Aktívny relax je základ spokojného života. Zahraj si so susedom v lavici počas prestávky piškvorky. Začni v ktoromkoľvek štvorci, ak budete hrať na štyri víťazné, zahráte si viac hier;).“ radí Gogo.

Výborná je aj rada viesť si Čitateľský zápisník:

Elon Musk v mladosti čítal 10 hodín denne sci-fi literatúru, aby sa raz mohol postaviť do čela svojej spoločnosti Tesla. Zakladateľ spoločosti Microsoft Bill Gates každý týždeň prečíta novú knihu. V roku 2015 sa Mark Zuckerberg vo svojom povestnom každoročnom sľube zaviazal prečítať 25 kníh o rôznych kultúrach, náboženstvách a technológiách. Otec značky Nike Phil Knight udržiaval za svojou kanceláriou posvätnú knižnicu, do ktorej bol zakázaný vstup v topánkach. Sú to práve čitateľské návyky, ktoré stoja za úspechom rešpektovaných ľudí. Kým ľudia s vyšším príjmom vnímajú čítanie ako zdroj inšpirácie, motivácie a vzdelania, chudobnejší ľudia čítajú predovšetkým pre zábavu. A ak aj nechceš byť v budúcnosti hviezdou nastupujúcej generácie, výskumy dokázali, že čítanie pomáha predchádzať stresu, depresii a prináša pocit radosti. Zvyšuje sebadôveru a zlepšuje empatiu, rozširuje slovnú zásobu, posilňuje pamäť a koncentráciu, zlepšuje analytické myslenie.

Svoje čitateľské návyky posilníš, ak:

• začneš navštevovať miestnu knižnicu
• pri čítaní si nastavuj časovač
• nos pri sebe knihy v akejkoľvek forme
• čítaj pred spaním
• ak ťa kniha nebaví, siahni po inej

Úryvok z Gogo Stay in school:

Nehanbi sa!

Na strednej škole som bol síce srandičkár, no voči učiteľom som mal veľký rešpekt a dosť som sa hanbil. Keď som mohol, radšej som bol ticho. To sa mi však jedného dňa vypomstilo, keď sme sa v triede ešte tak dobre nepoznali… Stalo sa to jeden z prvých týždňov na novej škole. Došlo mi počas hodiny fyziky zle. Extrémne mi bublalo v bruchu a cítil som veľkú ťažobu, striedavo som si opieral hlavu o ruku a o lavicu. Keďže som sa za to hanbil, radšej som mlčal a nešiel na záchod. V jednom momente som to neudržal a „hodil tyčku” do svojej školskej tašky na pravej strane lavice. ĎAKUJEM BOHU, že som nesedel v strednom rade. Tak som nevzbudil podozrenie, až kým to nezačalo byť cítiť. Nakoniec som sa priznal, čo sa stalo, a celej triede som bol na smiech :D. Učiteľka zavolala mamu, ktorá pre mňa hneď prišla a zobrala ma domov. Pri praní tašky ma neustále spovedala, prečo som sa nevypýtal na ten záchod…

Pozrite si VIDEO, v ktorom Gogo sám povie a ukáže, čo všetko nájdete v jeho školskom diári:

 

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.