bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skFormula 1 2023. Prehľadný sprievodca pre fanúšikov motošportu

FORMULA 1 2023
TÍMY / JAZDCI / TRATE / REKORDY

Buďte v obraze a užite si aktuálnu sezónu F1 naplno vďaka celosvetovo najpredávanejšej príručke o tomto šampionáte

Jedinečný sprievodca svetom rýchlych kolies prináša aktuálny prehľad o všetkých tímoch, ktoré pretekajú v roku 2023 (od Ferrari a Red Bullu až po Mercedes a Aston Martin), o každom jazdcovi v súťaži (vrátane Charlesa Leclerca, Maxa Verstappena a Lewisa Hamiltona), ako aj prehľad všetkých tratí, ktoré sa nachádzajú v nabitom kalendári Veľkých cien, vrátane nového okruhu v Miami.

V príručke Formula 1 2023 zároveň nájdete komplexné zhodnotenie uplynulej sezóny vrátane reportov a štatistík z jednotlivých Veľkých cien. Dočítate sa o zmenách pravidiel a predpisov na rok 2023, a dozviete sa všetko podstatné, o čom sa vo svete F1 práve hovorí.

Príručka okrem kompletných tabuliek Majstrovstiev sveta jazdcov a Pohára konštruktérov z roku 2022 obsahuje aj priestor na zaznamenávanie výsledkov z práve prebiehajúcej sezóny, a tak sa môže stať vaším osobným denníkom k tohtoročnej súťaži.

Výstižné komentáre populárneho auto-moto žurnalistu Bruca Jonesa dopĺňajú desiatky exkluzívnych farebných fotografií, podrobné mapy okruhov a štatistická časť obsahujúca najdôležitejšie rekordy za vyše  70 rokov najvzrušujúcejšieho a najfascinujúcejšieho motošportu na svete.

Sprievodcu plánuje vydavateľstvo vydávať aj nasledujúcu sezónu, ďalšie vydanie by malo byť dostupné už pred začiatkom sezóny, t. j. odhadom v januári 2024. Ročenka F1 sa teda môže stať aj zberateľským kúskom.

Kľúčové obsadenie a sezóna 2022

ADRIAN NEWEY

Adrian, ktorý vyštudoval letectvo, spôsobil v dizajne F1 revolúciu a koncom osemdesiatych rokov doviedol vývoj monopostov do nových výšin. Stajňa Williams po ňom chňapla v roku 1991 a Adrian stál za FW14B, s ktorým hviezdil Nigel Mansell počas sezóny 1991. Vďaka zisku štyroch Pohárov konštruktérov v priebehu piatich rokov sa stal popredným dizajnérom F1. V roku 1997 ho nalákala stajňa McLaren a v roku 2006 tím Red Bull Racing, ktorý o štyri roky neskôr (keď vyhral Sebastian Vettel) jeho zásluhou získal svoj prvý Pohár konštruktérov. Odvtedy, popri zlatej ére Mercedesu, stajňa získala ďalšie štyri.

PREKVAPENIE V PLNOM NASADENÍ

Stajňa začala mať obavy, keď obidve vozidlá predčasne ukončili otváracie preteky pre problém s palivovou pumpou. Lenže aj napriek ďalšej občasnej mechanickej chybovosti, RB17 boli na každom okruhu veľmi rýchle. Vďaka tomu Verstappen porazil monoposty Ferrari spolu s posilou v podobe Sergia Pereza, z ktorého sa vykľula silnejšia dvojka, než akú mal tím v uplynulých rokoch, píše sa v sprievodcovi Formula 1 2023.

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(3. augusta 2023 v 20:51)
skvelý report :))