bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skFantasy séria Vrania šestka plná akcie, mágie a dobrodružstva

Leigh Bardugo vytvorila svojimi románmi z univerza Griša nezabudnuteľný a jedinečný svet, ktorý sa okamžite zaradil medzi najčítanejšie a najuctievanejšie svetové fantasy série ako Trón zo skla, Tieňolovecká sága, Selekcia.

Jej fantasy séria Vrania šestka sa odohráva vo fiktívnom meste Ketterdam (inšpirované Amsterdamom). Príbeh je zasa inšpirovaný cárskym Ruskom, v ktorom sú ľudia obdarení magickými schopnosťami a nazývajú sa griše.

1.diel Vrania šestka

Vrania šestka – to je šesť zúfalých a pokútnych indivíduí: trestanec (čo prahne po pomste), ostrostrelec (ktorý neodolá žiadnej stávke), zbeh (čo zutekal pred životom v luxuse jednej z najbohatších rodín), špiónka (známa ako Prízrak), lámačka (čo sa pretĺka spodinou sveta pomocou mágie) a zlodej (s darom vyviaznuť živý zovšadiaľ).

Najali ich na pochybnú lúpež storočia. Ich úloha je celkom jednoduchá. Vlámať sa na Ľadový dvor a oslobodiť jedného väzňa. Až na to, že Ľadový dvor je nedobytná vojenská pevnosť, ktorú zatiaľ nikto, ale naozaj nikto nezdolal.

Väzňom je známy vedec, ktorý dokáže šmahom ruky rozpútať magickú spúšť v celom známom svete. A členovia Vranej šestky musia prežiť dosť dlho, aby si vyzdvihli (a potom aj minuli) svoju nepredstaviteľnú finančnú odmenu. Vrania šestka je nezastaviteľná, ak sa len Kaz, Inej, Jesper, Nina, Matthias a Wylan nepozabíjajú navzájom skôr, než vstanú od stola.

Vypočujte si úryvok, číta Lucia Vráblicová:

2.diel Kráľovstvo podvodníkov

Kráľovstvo podvodníkov je druhý diel fantasy série.
Kaz Brekker síce zvládol zdanlivo nesplniteľnú misiu, no doplatil na svoju achilovku a nenahraditeľný člen Zberby padol do pazúrov jeho protivníka. Podarí sa prefíkanému vodcovi bandy zosnovať ďalší diabolský plán? A najmä, dokáže táto nevyspytateľná partia vyvrheľov prekonať samých seba, aby odvrátili katastrofu, čo hrozí svetu, ktorý ich odvrhol?

Dobrodružstvo vo veľkom štýle

Séria Vrania šestka prináša poriadnu dávku akcie a napätia v príbehu plnom nepredvídateľných zvratov, zamotaných vzťahov a výnimočných osobností týchto sympatických antihrdinov. Prepracovala ho do detailov, okrem akcie pridala aj emócie, takže sa rýchlo doň ponoríte a budete si ho vychutnávať.

Obidve knihy sú nabité akciou a nečakanými zvratmi. Budete žasnúť nad vynaliezavosťou postáv. Zaskočí vás podlosť a zloba tých druhých... Ideálna kniha pre tínedžerov, ktorí veľmi neholdovali knihám, skôr sa im vyhýbali...no táto séria ich nadchne a možno privedie k podobným príbehom, ktoré stoja za prečítanie.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.