bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skEXOTI sa vrátili. A opäť bude sranda!

Nová séria Exoti si už získala tisíce mladých slovenských čitateľov. Dobrodružné príhody nezvyčajnej trojice, ktorá vytvorí na škole Bezpečnostnú hliadku, rozosmievajú čitateľov od 10 rokov po celom svete. V slovenčine práve vyšla tretia kniha s názvom Kráľ Karl.

ssssNick a Molly ho musia zastaviť, kým nebude neskoro!

Istá supertajná partia, ktorá ovláda školu, vymenovala ich divného kamoša Karla za svojho šéfa. Hrozí, že Karl urobí hanbu sebe i celej škole. Nick má našťastie  dokonalý plán na jeho záchranu... alebo sa o to aspoň pokúsi.

Najskôr treba poznať protivníka a tým je MLIE. „Sú super inteligentní a fungujú super tajne,“ tvrdí Nick. Dobre poznajú školu, sú takmer neviditeľní...takže to musí byť niekto zo školy. Ale kto, keď tam chodia stovky študentov? Nemôžu ich predsa sledovať všetkých!

No bezpečnostná hliadka (mimochodom, takmer najtrápnejšia skupina na škole...trápnejší je už len šachový klub) sa však nevzdáva ľahko. A nové dobrodružstvo sa začína...

ssssSéria Exoti je  písaná s jemným humorom a nadhľadom, doplnená množstvom vtipov a komiksových kresieb. Ako autor Michael Fry o sebe rád hovorí, „základnú školu prežil ako bifľoš, pako a člen šachového krúžku.“ Navyše hral na lesnom rohu a prežil to.
Takže kto iný by mal písať o exotoch?
Niektoré hlášky z kníh už zdomácneli aj v slovenčine a deti si ich vymieňajú v škole.

Pri kúpe novinky Exoti 3 – Kráľ Karl v ktoromkoľvek kníhkupectve siete Panta Rhei dostanete ku knihe tri samolepky. A už teraz sa môžete tešiť na nových exotov, ktorí prídu na jeseň a donesú aj nejaké to prekvapenieJ

Milan Buno, 14.6.2015

ssss

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.