bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skExkluzívne dielo Pravdivý Caravaggio doplní Leonarda, Michelangela a Raffaela

Nekonečný Leonardo, Dokonalý Michelangelo a Všestranný Raffael.
K týmto trom výnimočným postavám svetovej umeleckej histórie sa pridáva štvrtý.
Pravdivý Caravaggio.

Tri knihy o troch renesančných osobnostiach dopĺňa štvrtá. Leonardo i Michelangelo sa vypredali, z Raffaela ešte zostáva pár výtlačkov. Zdá sa, že Slováci milujú takéto exkluzívne a ručne viazané knižné skvosty. Aj Caravaggio vyšiel v limitovanom náklade 250 výtlačkov, no pár dní po uvedení je viac ako polovica predaná alebo rezervovaná.

Najnovší Pravdivý Caravaggio prináša prierez životom a dielom jednej z najvýznamnejších osobností svetového maliarstva Michelangela Merisiho, alias Caravaggia.
Exkluzívne vydanie je výsledkom práce kolektívu autorov, ktorí celý svoj život venovali štúdiu jeho diela. Prináša fenomenálnu štúdiu o turbulentnom živote a výnimočnom diele Caravaggia a odôvodňuje jeho absolútnu jedinečnosť.
Nazrite do knihy prostredníctvom profesionálneho videa a nižšie si môžete prečítať oveľa viac:

Nenapodobiteľný Caravaggio

Caravaggio predstavuje azda jediný prípad v celých dejinách talianskeho umenia, kde je v jedinej osobe prítomný protiklad medzi prívlastkami agresívny, ľudový, zavrhnutý a vrah na jednej strane a kultivovaný intelektuál, mimoriadne vzdelaný umelec, nábožný a veľkorysý človek na strane druhej.

Vo svojich dielach ničí všetko, čo mohlo mať súvislosť s predchádzajúcou kultúrou, aby sa vydal na dobrodružnú cestu po úplne neprebádanom teréne.
Renomovaní autori v jednotlivých kapitolách približujú, v čom je výnimočná a nezameniteľná Caravaggiova tvorba.

Exkluzívne knihy nájdete na
 www.LuxusnaKniznica.sk

Caravaggio a jeho šerosvit

Caravaggio priniesol zásadnú novinku, o ktorej sa predtým nechyrovalo. Spočívala v kladení dôrazu na postavy, pričom ich osvetľujú veľmi tmavé tiene a veľmi intenzívne svetlá. Maliar experimentuje so svetlom a jeho mágiou, snaží sa ho zachytiť pomocou drsnej podkladovej farby získanej zmiešaním pemzového popola alebo riečneho piesku so zmesou kriedy a tmelu ako v prípade Veštkyne z Kapitolských múzeí. Svetlo sa stalo jeho šifrou...

V prenajatých miestnostiach v Ríme potreboval Caravaggio zväčšiť svoj pracovný priestor. Prebúral strop prvého poschodia, čím sa prepojil s priestorom o poschodie vyššie osvetleným v blízkosti strechy. Veľké okná na prvom poschodí pozatváral a využíval iba prirodzené svetlo zhora. Tu namaľoval slávne plátno Smrť Panny Márie, vysoké 369 cm, na ktorom badať účinky svetelných zdrojov umiestnených veľmi vysoko.

Luxusná kniha Pravdivý Caravaggio

Veľký formát knihy Pravdivý Caravaggio  ponúka z vizuálneho hľadiska neobyčajný zážitok. Množstvo fotografií v mimoriadnej kvalite umožňuje pozorovať aj veľmi sugestívne detaily Caravaggiových diel. Väzba je šitá bavlnenou niťou, spevnená plátenným kapitálikom a šiestimi väzmi na koženom chrbte, s razbou zhotovenou zlatou fóliou za tepla.

Na väzbe knihy je použitý pergamen, ručne opracovaný a vyhladený korkom podľa postupov používaných v šestnástom storočí.
Pravdivý Caravaggio vychádza v očíslovanom a limitovanom počte 250 kusov.

Knihu v polovici novembra uviedli do života profesor Fabio Scaletti, ktorý sa profesionálne venuje životu a dielu Caravaggia. Ďalej generálna riaditeľka vydavateľstva Ikar Gabriela Belopotocká, operný spevák Filip Tůma a moderátorka večera Alena Heribanová.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.