bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skExkluzívna publikácia Velikán Michelangelo

Michelangelo je kultová osobnosť. Keď prídete do Vatikánskych múzeí, hneď pri vchode je šípka Sixtínska kaplnka vpravo. Kráčate a po pätnástich minútach Sixtínska kaplnka rovno a po ďalších pätnástich minútach Sixtínska kaplnka doľava. Až po hodine a pol sa celý ten zástup návštevníkov múzeí dostane do Sixtínskej kaplnky. Aj toto svedčí o výnimočnosti Michelangela a jeho pretrvávajúcej popularite.

O jeho umeleckej genialite sa nepochybovalo v žiadnom období dejín umenia. Priviedol výtvarné umenie – sochárstvo a maliarstvo - na vrchol, pokiaľ ide o formálnu stránku aj duchovný obsah, silu zobrazovania a emocionálny náboj, pomocou ktorých znázorňoval prírodu aj ľudské city.
Michelangelo Buonarroti je právom označovaný za najväčšieho umelca všetkých čias.

Unikátna publikácia Velikán Michelangelo je rozčlenená na tri hlavné kapitoly – Sochár Michelangelo, Maliar Michelangelo a Architekt Michelangelo. Prostredníctvom nich prináša autor jedinečnú príležitosť zoznámiť sa s géniom, ktorého tvorbou vstupuje renesancia do svojej vrcholnej fázy a dátum umelcovej smrti býva považovaný za jej ukončenie. Knihu uzatvára umelcov život v skratke.

Pozrite si reportáž z uvedenia do života:

Monografia z pera spisovateľa a vedca renesančného umenia  Fabia Scalettiho zaujme nielen pútavým obsahom, ale aj niekoľkými desiatkami nádherných fotografií Michelangelových sochárskych a výtvarných diel. „On aj keď maľuje, tak je súčasne sochár. Jeho maľby sú typické tým, že ich doslova modeluje na obraze, napriek tomu, že ide o dvojrozmerné dielo,“ tvrdí historik umenia Juraj Žáry.

V knihe nechýbajú Madona s dieťaťom, Ukrižovaný (drevený kucifix pre priora), jediné signované dielo, Herkules a Adolescent, či mediciovské náhrobky v kostole San Lorenzo.

Vydavateľstvo Ikar vydáva monografiu v rámci Luxusnej knižnice v limitovanom počte 111 očíslovaných výtlačkov. Exkluzívna kniha má 304 strán, rozmery 300 × 402 mm. Vychádza v špeciálnej kombinovanej väzbe z pravej kože a plátna, uložená je v puzdre s výsekom na chrbte, cez ktorý je vidieť podpis Michelangela.
„Nie vždy boli reprodukcie na takej vysokej úrovni ako je to dnes. Luxusná kniha ich musí mať na tej najvyššej úrovni a tak je to aj s touto knižkou,“ tvrdí galerijný lektor Vladislav Malast.

Komplet VELIKÁN MICHELANGELO zahŕňa:

  • exkluzívnu knihu (304 strán, 300 × 402 mm) so špeciálne kombinovanou väzbou z pravej kože a plátna, razenú zlatou fóliou a s podpisom Michelangela, razeným slepotlačou a červenou metalickou fóliou
  • výnimočné puzdro s výsekom na chrbte, cez ktorý vidieť podpis Michelangela razený zlatou farbou na oriezke knihy
  • fotografie niekoľkých desiatok Michelangelových diel
  • tlač v Taliansku na papier Fedrigoni Tintoretto Stucco Gesso 160 g/m2
  • rukavice

Ide o limitovanú edíciu 111 očíslovaných výtlačkov, ktoré si možno objednať iba na stránke www.LuxusnaKniznica.sk. Kniha stojí 460 eur a už pár dní po spustení predaja bola polovica kníh vypredaná a ďalšie rezervované. Aj to svedčí o záujme o tohto geniálneho majstra renesancie.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.