bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skElle Kennedyová a pikantná romanca Darebák

Tajomstvá číhajú v tme a nikto nie je v bezpečí, kým nevyjdú na povrch...
Po Rebelovi je tu Darebák. Druhý diel novej série návykových románov Prep od Elle Kennedyovej zo študentského prostredia. Jediné, čo je nebezpečnejšie ako samotní študenti, sú ich tajomstvá...

„Raz som videla na Netflixe autobiografiu,“ pridala sa Bree, bezradná podlizovačka, ktorá by nenašla vlastnú identitu, ani keby sa o ňu potkla, „ženy, ktorá počula hlasy cez mikrovlnku.“
„O tej som počula,“ povedala Ainsley. „Vrazila autom do mestského autobusu, lebo bola presvedčená, že je to vládne vozidlo, ktoré ju sleduje.“
V skratke, som nebezpečný blázon a mám halucinácie.

Už uplynulo veľa času, odkedy mala Casey Tresscottová pocit, že má život vo svojich rukách. Po autonehode, ktorá ju takmer stála život, chodia okolo nej doma po špičkách a v škole ju za chrbtom ohovárajú. Našťastie, svoj bezpečný prístav našla vo Fennovi Bishopovi, chalanovi zo Sandoveru. Teda aspoň si to myslela. Za peknou tvárou pohodového chlapca sa ukrýva nebezpečná pravda o noci, keď sa Casey druhý raz narodila. Myslel si, že klamstvo je jediným správnym riešením, no potom sa predrala na povrch pravda a Casin pohľad na Fenna sa zmenil.

Casey má už všetkých plné zuby. Nebude viac ticho, vzoprie sa zákerným spolužiakom v škole, flirtuje s playboymi a nedodrží večierku, na ktorej jej prísny otec tak trvá. Ak ju chce Fenn získať späť, musí požiadať o pomoc svojho nevlastného brata a ďalších sandoverských delikventov, aby sa mu podarilo odhaliť celý príbeh o Casinej nehode a o tom, kto je za ňu zodpovedný.
Ale čo ak už Casey nie je viac tým dievčaťom, do ktorého sa zaľúbil? Má ich vzťah ešte nádej, keď ho Fenn svojimi činmi skazil?

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Zuzana Jurigová-Kapráliková:

Darebák má miestami až trilerové napätie, autorka sa výborne pohrala s postavami, ktoré ožívajú a vyvíjajú sa. Svižné dialógy, niektoré scény sú plné energie a dynamiky, zaujmú myšlienkové pochody postáv.
Elle Kennedy rieši témy ako je osamelosť, outsiderstvo, nočné mory, strach a vnútorné traumy, pochybnosti o sebe samej...ale tiež schopnosť nájsť v sebe silu a optimizmus, napriek tomu, čím ste si prešli a ako vám osud neprial.

Elle Kennedyová vyrastala na predmestí Toronta v Ontáriu a vyštudovala angličtinu na Yorkskej univerzite. Od útleho veku vedela, že chce byť spisovateľkou a svoj sen si začala plniť už ako tínedžerka. Elle momentálne píše pre niekoľko vydavateľstiev. Miluje silné hrdinky, alfasamcov a dostatok iskrenia a nebezpečenstva, aby bol príbeh zaujímavý!

Jej knižnú sériu Off Campus, s knihami Návrh (YOLi 2019), Omyl (YOLi 2019), Skóre (YOLi 2020), Cieľ (YOLi 2021) a Odkaz (YOLi 2022) si obľúbili čitatelia v mnohých krajinách.
Rovnaký úspech zožala séria Briar U z univerzitného prostredia s knihami Lov (YOLi 2022), Riziko (YOLi 2022), Hra (YOLi 2023) a Výzva (YOli 2023).
Román Darebák je druhý diel zo série Prep. Prvý vyšiel pod názvom Rebel (YOLi 2023).

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.