bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDvaja milionári. Honza Nedvěd krstil Vasilkovú

Ešte žiadny slovenský spisovateľ nedosiahol to, čo Táňa Keleová-Vasilková. Milión predaných kníh! Toto neuveriteľné číslo, ale aj novinku Tá druhá včera oslavovali viaceré známe tváre a zaspievať prišiel český pesničkár Honza Nedvěd.

„Ja som predal 990-tisíc platní... vy ste predali milión kníh...tak to ste ma teda pekne naštvali,“začal na pódiu dobre naladený český pesničkár.
„Malá, ale šikovná,“
odvetila s úsmevom Vasilková.
„Nuž, poznám veľa malých a nešikovných. A väčšinou nie sú ženského rodu... ale toto je naozaj zázrak. Až dojemné, predať milión svojich kníh,“ zložil našej autorke poklonu Honza Nedvěd

Pôvodne mal zaspievať len tri skladby, napokon ich bolo šesť. Cítil sa v ten večer príjemne, žartoval, prepájal svoje pesničky s Vasilkovej knihami. „Tak napríklad táto – to si vždy prajem, aby sa mi nestala a pritom vo vašich príbehoch je pomerne častá,“ vysvetľoval a zaspieval skladbu Podvod.

NedvědPodľa Nedvěda si môžete kupovať knihy a urobiť si z nich na poličke desať metrový rad. On si však želá, aby ľudia kupovali jej knihy a čítali ich. Možno tisíckam rodín bude naozaj lepšie.
„Vy totiž strašne vkusným spôsobom ukazujete tú príšernú pravdu, ktorú žijeme. Preto želám polovici Slovenska a celému Česku, aby si vaše knihy prečítali, lebo je vidieť, že máte celkom dobré skúsenosti,“ zažartoval si Nedvěd.

Najnovšiu knihu Tá druhá napokon pokrstili makom, keďže aj makových zrniečok sú milióny. K veľkému úspechu zablahoželali Vasilkovej ďalšie autorky ako Andrea Coddington, Emma Tekelyová, spisovateľ Laco Hanniker, či moderátorka Jarmila Hargašová-Lajčáková.

krst

„Dnes oslavujeme aj 15 rokov spolupráce,“ povedala dojatá šéfka Ikaru Gabriela Belopotovká, „prežili sme síce aj ťažšie obdobia, no Táňa sa nám v Ikare stala kamarátkou a mne takmer sestrou. Táňa má ohromne veľké srdce a ani si neviem predstaviť, ako sa môže také veľké srdce zmestiť do takého malého telíčka.“

Na oslavách tiež prezradili jednu horúcu novinku –  Tá druhá vyjde aj ako e-kniha, čo doteraz Keleová-Vasilková odmietala a bude to jediná výnimka. E-kniha bude totiž súčasťou veľkého projektu, ktorý pripravuje Telekom pre svojich klientov. „Verím, že tým prelomíme akési tabu, ktoré už na západe poznajú menej,“ vysvetľoval manažér riadenia obsahu a prémiových služieb spoločnosti Dalibor Belovický. „A to, že budeme čítať e-knižky naozaj všade, v električke, vo vlaku, na dovolenkách a Tá druhá od pani Vasilkovej  bude náš darček, naozaj skoro zadarmo.“

miliónová torta

Táňa dostala viaceré dary. Dva obrazy – jeden s jej podobou poskladaný z knižiek, ktoré vydala v Ikare;  druhý od maliara Petra Uchnára, a tiež špeciálnu knižnú maketu s vyobrazením novej oficiálnej stránky www.tanavasilkova.sk, ktorá je už v štyroch jazykových mutáciách. V češtine, keďže u susedov vyšlo už 12 kníh a Česi ich hltajú čoraz viac. V ruštine, pretože na Ukrajine vyjde čoskoro preklad knihy Dva životy. A v angličtine pre zahraničných agentov, ktorí sa často na Vasilkovú pýtajú.

Milan Buno, Buxcafé.sk

Táňa s manželom

Gabika Belopotocká a Táňa Vasilková

Gabriela Belopotocká, Táňa Keleová Vasilková

S poslednou novinkou Tá druhá sa nesie aj informácia miliónu predaných výtlačkov

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(21. novembra 2012 v 15:10)
Blahoželám! Práve mám rozčítanú spomínanú knihu Tá druhá, ako všetky doteraz čítané, drží ma v napätí a zároveň upokojuje...teším sa na ďalšie a ďalšie knihy