bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDoprajte si lepší a krajší život! Vieme ako na to

Narodili sme sa s nesmiernymi schopnosťami, ktoré nám umožnia realizovať svoje sny a prekonať každú skúšku, prekážku a výzvu, ktorá nás postretne. Keďže sme sa však narodili do obmedzeného hmotného sveta, naša myseľ a vedomie sa úmerne tomu zúžili. Akoby zleniveli, spohodlneli. Je čas prebudiť v sebe tieto výnimočné schopnosti. Objaviť ich a využiť pre lepší a úspešnejší život. Taký, ktorý sa vám bude páčiť ešte viac.

Hrdina kniha Rhonda ByrneRhonda Byrne sa vo svete i u nás preslávila megahitom Tajomstvo - The Secret, z ktorého sa len na Slovensku predalo vyše 110.000 kusov. Neuveriteľné číslo. Nasledovala Sila, Zázrak a teraz prichádza úspešná autorka s Hrdinom. Je to jej najnovší a doteraz najvýznamnejší projekt, ktorý vám zmení svet.

Predstavte si, že existuje mapa, ktorá vám krok za krokom ukáže, ako sa dostať z miesta, kde sa teraz nachádzate a kde možno nie ste celkom spokojní... k životu, ktorý máte prežiť. K tomu najúžasnejšiemu, najbohatšiemu, najuspokojujúcejšiemu a najoslňujúcejšiemu životu, o akom ste kedy snívali.
HRDINA
je tá mapa pre váš život.

kniha Hrdina ByrneRhonda Byrneová sleduje cesty dvanástich ľudí, v súčasnosti najúspešnejších na planéte, cez ktorých nás naučí, ako využiť svoje vnútorné sily na prekonanie prekážok a na splnenie aj tých najneuveriteľnejších snov. Ich príbehy sú inšpirujúce a ukážu, ako nájsť svoje vlastné poslanie a aké kroky podniknúť, aby sa váš vysnívaný život stal každodennou realitou.

„Táto kniha je o príbehu. Príbehu, ktorý mi zmenil život a v priebehu histórie menil aj životy mnohých iných ľudí,“píše svetoznáma Rhonda Byrneová.

Objednajte si nový hit Rhondy Byrne HRDINA
Kupit bux.sk

Nikoho po narodení nečaká dokonalý život. Ak by to tak bolo, nemali by ste o čo usilovať a nemali by ste nutkanie niečo so svojím životom urobiť. Nemali by ste vôbec žiadne sny. Bez ohľadu na to, do akých okolností ste sa narodili, aký rodinný život ste zažili a aké vzdelanie ste dostali či nedostali, prišli ste sem, aby ste uskutočnili svoje sny, a bez ohľadu na vašu terajšiu situáciu máte všetky predpoklady na úspech!
--- úryvok z novinky Hrdina od Rhomndy Byrneovej

Rhonda Byrne

Rhonda Byrneová začala svoju cestu filmom Tajomstvo, ktorý si pozreli milióny divákov na celej planéte. Nasledovala kniha Tajomstvo, celosvetový bestseller, ktorý bol preložený do 50 jazykov v náklade 25 miliónov výtlačkov.
Kniha Tajomstvo sa udržala na zozname najpredávanejších titulov uverejňovanom v New York Times už vyše 200 týždňov a je v ňom stále.
Denník USA Today ju nedávno vyhlásil za jednu z 20 najpredávanejších kníh za posledných 15 rokov. Rhonda pokračovala vo svojom prevratnom diele vydaním knihy Sila v roku 2010 a Zázrak v roku 2012, ktoré sa tiež stali najlepšie predávanými knihami na zozname New York Times.

----- ÚRYVOK -----

Neprajníci a spojenci
PETER FOYO

Všetci sa stretávame s neprajníkmi. Aby som vybudoval podnik týchto rozmerov, musel som súperiť s najväčšími neprajníkmi.

Peter Foyo musel čeliť skepticizmu zo všetkých strán, od potenciálnych investorov, konkurencie a vládnych predstaviteľov, ktorí mu mohli zabrániť dosiahnuť jeho sen. Napriek všetkým neprajníkom a všetkým ťažkostiam, ktoré mu stáli v ceste, Nextel Mexico má v súčasnosti 17 000 pracovníkov, ktorí obslúžia vyše 4 miliónov zákazníkov s pomocou najnovšej telekomunikačnej techniky. Peter, ktorý začínal ako dieťa ťažko pracujúcich prisťahovalcov, dosiahol obrovský sen o Nexteli za necelých päť rokov, keď mal iba tridsaťosem rokov. S Petrom pri kormidle sa Nextel Mexico za posledných vyše desať rokov rýchlo rozrástol na multimiliardovú spoločnosť.

MASTIN KIPP

Neprajníci patria k ceste. Berte to tak, že ak ste úspešní, ak robíte dačo skvelé, niektorí ľudia vás budú zbožňovať a iní vás znenávidia. Ja to vnímam iba ako známku úspechu.

Každý človek, ktorý urobil niečo, čo nedokázal nikto pred ním, čelil stovkám a stovkám neprajníkov, ktorí tvrdili, že jeho sen nie je možný. Čo myslíte, čo asi hovorili ľudia Edisonovi, keď vyhlásil, že vynájde prístroj, ktorý osvetlí celú miestnosť? Čo myslíte, čo asi hovorili ľudia Alexandrovi Grahamovi Bellovi, keď tvrdil, že vynájde prístroj, ktorým sa dvaja ľudia budú môcť zhovárať na vzdialenosť tisícok míľ? Môžete brať ako fakt, že ak máte veľký sen a okolo seba veľa neprajníkov, práve oni sú zárukou, že to dokážete!

ANASTASIA SOAREOVÁ

Do roku 1995 som už bola taká vyťažená, že som si povedala: „Musím si otvoriť vlastnú prevádzku v Beverly Hills.“ Išla som za prenajímateľom a ten mi povedal: „Čo ste zošaleli? Úpravou obočia si na nájom nezarobíte.“ Nechcel mi prenajať ten priestor. Videl však, že som priam šialená, a pristal na to. Vyhlásil: „Okej, prenajmem vám ho na šesť mesiacov.“ Nuž, hneď prvý týždeň stál pred salónom rad. Jedného dňa mi zavolal a vyhlásil: „Jakživ som niečo také nevidel. Naozaj tam robíte iba obočie?“

  LAIRD HAMILTON

O neprajníkov nikdy nie je núdza. A ako vnímavá bytosť tým vždy budete ovplyvnení; ide iba o to, čo s tým. Nepadnite im za obeť, lebo potom dosiahnu svoj cieľ.

Iba od vás závisí, aký na vás budú mať neprajníci vplyv. Iba vy rozhodujete, ako na nich zareagujete. Ak dovolíte jednému neprajníkovi, aby sa vám dostal pod kožu, otvoríte sa nepriaznivému vplyvu ďalších, takže nepripusťte, aby vás otrávili. Namiesto toho, aby vás odradili, slová neprajníkov vo vás môžu vyvolať prílev čerstvej energie, ktorá vás poháňa a motivuje k dosiahnutiu sna – čo bude pravý opak toho, čo zamýšľali.

  PETER FOYO

Je to veľkolepý pocit brať neprajníka ako hnaciu silu úspechu. Oni vás vlastne posúvajú rýchlejšie k väčšiemu šťastiu a úspechu.

  LAIRD HAMILTON

Mnohí neprajníci mi poslúžili ako palivo. Ich „To nedokážete!“ som bral ako „Ó áno, dokážem to!“ Poháňalo ma to vpred. Stačilo to úplne obrátiť a premeniť negatívne na pozitívne, lebo najmä v mojom svete bolo veľa neprajníkov a ešte vždy je.

PETER BURWASH

Kritika ma nevykoľajila, kým som cítil, že idem správnou cestou.

„Toľkokrát mi povedali, že sa to nedá. Znova a znova som musel zapojiť všetku vytrvalosť, aby sa to dalo.“

Howard Schultz

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Starbucks

Neprajníci vám môžu poslúžiť aj tým, že vás presmerujú na inú, lepšiu cestu. Možno sa vo svojich predstavách upínate na jeden spôsob, akým sa má váš sen uskutočniť, na ceste narazíte na neprajníkov s rozhodovacími právomocami a tí zmaria váš sen. Keďže tadiaľ cesta nevedie, ste nútení hľadať iné cestičky a nájdete iný spôsob na dosiahnutie svojho sna, ktorý je neporovnateľne lepší ako pôvodný – a to všetko vďaka neprajníkom. Nech sa im darí!

PETER FOYO

Ak narazím na ľudí, ktorí sú nadmieru negatívni, sú vlastne smerníkmi na mojej ceste. Ešte rýchlejšie ma navedú správnym smerom namiesto toho, aby ma brzdili na ceste.

PETER BURWASH

Keď som hral v Kanade, vtedajší predseda tenisovej asociácie mi napísal list, v ktorom stálo: „Mali by ste odstúpiť z hry, lebo ste zlý hráč.“ Nevnímal som to ako prekážku, ale skôr ako výzvu. Keď som sa vrátil do Kanady hrať na národných majstrovstvách, pripravoval som sa na striedanie strán a na podanie v poslednej hre zápasu. Vybral som list, v ktorom ten chlapík tvrdil, že som až taký zlý hráč; a predsa som bol tu a chystal sa vyhrať majstrovstvá..

 Milan Buno
7.8.2014

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.