bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDominik Dán a prípad, ktorý preverí schopnosti vraždárov

Ostrieľaný autor kriminálok v Našom meste, Dominik Dán, na koniec roka opäť pripravil jeden zo svojich zamotaných prípadov. Partia vyšetrovateľov pracuje na dolapení vraha, no nie je jasné, či sa nepredvídateľne rýchlo zaktivizoval ponožkový vrah alebo z jeho tieňa vystúpil nový.

Ešte stále bojujú s Ondrejom alebo sa im niekto pletie pod nohy?

Krimi V tieni sa vracia na začiatok búrlivých 90. rokov, kedy vstupuje na scénu najznámejší sériový vrah Ondrej, zanechávajúci krvavé stopy v troch krajinách. Od začiatku prvých zločinov má Krauz silné podozrenie, že vraždy budú pokračovať, no nikto mu neverí. Dokonca ani vrchnosť, ktorá sa obáva šírenia paniky. V skutočnosti stoja vyšetrovatelia na začiatku série brutálnych znásilnení a vrážd. Proti Krauzovej logike stojí vrahova šikovná taktika – medzi útokmi robí nepochopiteľne dlhé pauzy, ktorých význam, možno odkaz, nevedia detektívi vylúštiť.                            

Dominik Dán vykreslil tento zamotaný príbeh so svojim typickým rukopisom. Vzťahy medzi vyšetrovateľmi a ich dialógy sú realistické, nechýba ani povestné vzájomné doberanie sa a Krauzova húževnatosť pri riešení prípadu. Atmosféra slovenských 90. rokov pôsobí  autenticky a pri opise zločinov čitateľom prebehne mráz po chrbte.

Vydavateľstvo SLOVART si pre fanúšikov prípadov Dominika Dána pripravilo limitovanú edíciu novinky V tieni, ktorá vychádza v náklade 300 kusov. Okrem špeciálnej obálky obsahuje aj podpis autora a poradové číslo na oriezke knihy. Limitovanú edíciu nájdete v kníhkupectvách alebo na knižných e-shopoch.

Bonusom pre fanúšikov najúspešnejšieho slovenského krimi autora a jeho vraždárskej partie je tieto Vianoce mestská hra „Stopy Dominika Dána“.

Hráči sa musia vžiť do úlohy vraždárov a vyriešiť záhadné zmiznutie mladej ženy. Nájdu ju iba vďaka spolupráci, dedukcii a logike. Budú sa musieť osobne vybrať do ulíc Nášho Mesta a tam pátrať po tých správnych stopách. Hra sa odohráva v uliciach Bratislavy v širšom centre. Celkový čas potrebný na hru je približne 140 minút. Pátranie je možné rozložiť aj na viac dní.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.