bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDokonalé psie Vianoce. Ďalší láskavý príbeh pre milovníkov psov

Šteniatko hľadelo dohora na Ello vážnymi hnedými očkami orámovanými strakatou, bielo-hnedou tváričkou. Ello sa síce nevyznala dobre v plemenách psov, ale dokázala určiť, že je to krátkosrstý kríženec s grošovanou kožušinkou a tváričkou trochu pripomínajúcou zlatého retrívera.

Dokonalé psie Vianoce sú ideálnym darčekom pre všetkých milovníkov psov. Bruce Cameron opäť prináša radosť, pohodu a šťastie zabalené do klbka z kožúška a to celé je previazané mašľou lásky. Kniha ideálna na Štedrý deň – má 240 strán, takže pokojne ju v tento deň prečítate...ak teda dovtedy vydržíte :)

Je to príbeh o rodine Gossovcov, ktorí majú tak ako všetci svoje problémy, každodenné starosti a s príchodom Vianoc sa napätie medzi nimi stupňuje. Nie je ľahké žiť v domácnosti, kde má každý člen akoby svoj vlastný vesmír.

Vyčerpaná mama Juliana prahne po chvíľke pokoja a ani otec Hunter nemá ďaleko od toho, aby mu načisto praskli nervy. Zdá sa, že ich energické ratolesti, dvojičky Garret a Ewan, sú len na krôčik vzdialení od novej katastrofy a tínedžerku Ello nik nechápe. Nehovoriac o starom otcovi Sanderovi, ktorému stačí, ak si môže na všetko poriadne od srdca zafrflať. No potom sa stane niečo, čo môže zničiť nielen ich Vianoce, ale aj všetko, vďaka čomu ako rodina držia pokope.

Keď sa pod ich vianočným stromčekom ocitne malé stratené šteniatko, môže ísť o ďalšiu komplikáciu v rade nepríjemností. Alebo je to pomoc, ktorú tak veľmi potrebovali?

Z ničoho nič mal na hlave psa. Winstead vyskočil na nohy a ohromene vyvaľoval oči na maličké šteniatko, ktoré pred ním skákalo a metalo sa. Winstead sklonil ňufák pod chvostík šteniatka a ono rýchlo cvrklo moč na podlahu. Tým dalo staršiemu psovi na známosť, že áno, je pes a že nemá nič zlé za lubom. Keď do izby vstúpila Ello, šteniatko práve olizovalo Winsteadovi pysky.

Dokonalé psie Vianoce sú ideálnym sviatočným románom pre psíčkarov. Cameron ako vždy srší šarmom a dôvtipom. A kladie zásadnú otázku: dokáže malý psík opäť spojiť rodinu, keď to najviac potrebujú?
Je to srdečné, milé, láskavé čítanie. Taký malý predčasný vianočný darček pre mnohých

Bruce Cameron

Spisovateľ, publicista a milovník psov W. Bruce Cameron napísal viacero kníh, no čitateľskou lahôdkou a bestsellerom podľa rebríčkov New York Times a USA Today sa stal román Psie poslanie/Psia duša (IKAR 2013, 2017).
Po druhom románe Psia cesta/Psia duša 2 (IKAR 2018, 2019) vyšlo v roku 2019 aj tretie pokračovanie príbehu Psia cesta domov.
Román Psí sľub (IKAR, 2021) nadväzuje na osudy Baileyho, nezvyčajného psa, ktorého životná púť sa začala v Psej duši a pokračovala v Psej ceste.

Cameron je spoluautorom a autorom scenárov podľa knižných predlôh k úspešným celovečerným filmom.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.