bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDokáže predpovedať dátum vašej smrti...chcete to vedieť?!

„To je tá najsmiešnejšia vec, akú som kedy počul.“
Daniel si pošúchal oči a pritlmil zívnutie. Vyčerpanosť ho doslova zmáhala. „Ktorá časť konkrétne?“
„Že dokážete predpovedať niečiu smrť. Najmä z takej minulosti.“
Daniel na chvíľu zmĺkol. Napokon zdvihol ruku v geste, že sa vzdáva.
„Pozrite, je to moja výpoveď. Moje stanovisko. Usilujem sa vám povedať pravdu...

 Predpoveď je napínavý psychologický román o matematickom géniovi, ktorý odhalí vzorec na výpočet dátumu smrti. Výborné tempo, svižný štýl písania, plné napätia a uveriteľných situácií. 

Daniel Geller je matematický génius, ktorému sa podarilo nemožné – objavil vzorec na výpočet dátumu smrti človeka. Vedecká komunita Dublinskej univerzity má však iný názor. Odmieta Danielov objav, a tak sa zatrpknutý matematik rozhodne nechať všetko tak.

O dvanásť rokov neskôr sa jeden z Danielových bývalých profesorov John Redmond a jeho manželka vyrovnávajú so smrťou svojho desaťročného syna. Mohol Danielov vzorec predpovedať jeho smrť? A ak áno, dalo by sa jej zabrániť? Pri opätovnom skúmaní kontroverznej práce profesor odhalí mrazivú skutočnosť. Jeden z piatich spolužiakov, na ktorých Daniel kedysi použil svoj vzorec, skutočne zomrel v predpovedaný deň. A dátum ďalšej smrti sa blíži. Tentoraz je v ohrození Danielova bývalá láska Grace.

Profesor vtiahne Daniela späť do matematického sveta, v ktorom môže získať veľké uznanie. No za akú cenu?

Čo hovorí autor o svojej knihe?

Predpoveď je silný a pritom strhujúci príbeh o strate milovanej osoby, o snoch a túžbach, ktoré sa nám zrútili...a tiež o rozpoltenosti v otázke smrti: na jednej strane by sme chceli poznať dátum svojej smrti, sme zvedaví... ale na strane druhej sa toho bojíme.

Tento príbeh je nielen napínavý, ale aj plný emócií a len čo doň naskočíte, nebudete chcieť vystúpiť. Autor ponúka premyslenú zápletku, mieša žánre a vás neuveriteľne baví čítať to. Najmä v druhej polovici naberá šialené tempo a vy sa neviete zastaviť. Umne strieda zvraty, prekvapenia až do prekvapivého záveru.

Darren Sugrue

Pochádza z Dublinu a počas niekoľkých rokov sa venoval rozmanitým povolaniam. Pôsobil ako forenzný vedec v Británii a v Kambodži, ako čašník v USA, inštruktor potápania v Thajsku a molekulárny biológ v Austrálii. V súčasnosti vydáva vedecký časopis v Holandsku.

Prvú knihu Predpoveď napísal v roku 2015. Po nej nasledoval román The Shattered Conscience (2016) a psychologický triler Shred of Doubt (2020).

Darren žije v Amsterdame so svojou ženou, synom a psom menom Frodo.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.