bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDokázali uspieť. Slováci vo svete

Vedeli ste, že typograf Peter Biľak má na starosti webovú stránku holandskej kráľovskej rodiny a ním navrhnuté typy písma používajú v Európskom parlamente? Alebo že architekt Igor Marko sa vybral do Londýna iba na návštevu a dnes sa pýši parkom, ktorý vytvoril na skládke priemyselného odpadu? A počuli ste už, že v paláci dubajského šejka varí Bratislavčan Juraj Kalna a mladá vedkyňa Monika Gullerová má vlastné laboratórium v Oxforde? Úžasné veci. Úspešní Slováci!

http://data.bux.sk/book/020/316/0203163/medium-nasi_a_svetovi.jpgÁno, medzi Slovákmi, ktorí žijú v zahraničí, sú úspešní lekári, biológovia, matematici, ekonómovia, vysokoškolskí pedagógovia na prestížnych univerzitách, piloti v medzinárodných leteckých spoločnostiach aj námorní dôstojníci, operní speváci, hudobní skladatelia, výtvarníci.
Vo svete sa pred nimi skláňajú, uznávajú ich kvality, no my doma sa o nich dozvedáme len úchytkom, náhodou, od známych, od susedov...

Aby sa úspechy Slovákov vo svete nešírili len „šepkandou“, v Rádiu Slovensko dostali vo vysielaní priestor rozhovory s osobnosťami, ktoré sa v rozličných oblastiach presadili vo svete. A teraz vyšla o nich kniha Naši a svetoví.

Nájdete v nej marketingového mága v Nemecku Petra Littmanna, šéfkuchára v paláci dubajského šejka Juraja Kalnu, prvú softvérovú inžinierku v Googli z bývalého Československa Petru Cross, či prevádzkovateľku deviatich reštaurácií v New Yorku Mariannu Alfa-Pejkovú.

Objednajte si novinku Naši a svetoví.
Kupit bux.sk

Peter Littmann „Dnes si už môžem dovoliť luxus nepracovať s ľuďmi, ktorí mi nie sú sympatickí,“ tvrdí marketér Peter Littmann.
Svetovo uznávaný odborník na marketing a honorárny konzul SR v Hamburgu Peter Littmann sa narodil v Prahe. Detstvo a študentské roky prežil v Bratislave. V roku 1968 emigroval do Nemecka. Začínal ako nosič káblov v televízii, neskôr pracoval pre firmu Hugo Boss. Dnes vytvára značky, ktoré zaručujú predaj, radí, ako sa presadiť na trhu. Stojí na čele poradenskej firmy Brandinsimer a jeho klientmi sú spoločnosti Mercenes, Axel Springer či BMW.

V Nemecku ho volajú mág reklamy a marketingu. Podarilo sa mu doslova vytiahnuť z tieňa na výslnie známu odevnú značku Hugo Boss, čo z neho urobilo jedného z najvyhľadávanejších marketingových a podnikateľských poradcov v Nemecku. Kedysi radil aj Tomášovi Baťovi, dnes medzi jeho klientov patria firmy BMW, Porsche či Mercedes. Tvrdí, že potenciál byť svetovo známy majú i niektoré slovenské produkty, a chce to aj dokázať.

Objednajte si novinku Naši a svetoví.
Kupit bux.sk

barbora bobulova

Vôbec som nevedela po taliansky.  V prvom filme, kde som hrala Slovanku, som to ani nepotrebovala. Ale potom to bola pre mňa výzva. Prichádzali ďalšie ponuky stvárniť Slovanky s podobným príbehom, prostitútky, drogovo závislé ženy. Tvrdo som ich odmietala. Prekážalo mi, že Taliani nás vidia  ako úbohé chudery, čo prichádzajú do Talianska, hľadajú si prácu a skončia ako prostitútky. S týmto klišé  bojujem v Taliansku celý život.
Barbora Bobuľová, herečka

lubica hargasovaĽUBICA HARGAŠOVÁje jedna z najznámejších redaktoriek Slovenského rozhlasu, pôsobí v médiách už viac ako štyri desaťročia. Pripravuje kontaktové, moderované relácie, umelecko-publicistické pásma, ale jej doménou sú najmä reportážne relácie z rôznych kútov Slovenska.

Rozhlas už odvysielal takmer 200 miniportrétov osobností. Za tieto rozhovory získala Ľubica Hargašová  v roku 2013 výročnú novinársku cenu Literárneho fondu. Teraz vyšlo 21 portrétov v knihe Naši a svetoví.

Celý svoj život som obdivoval demokraciu v USA. Ísť do Ameriky bol môj obrovský  sen. Chcel som tam ísť a chcel som tam mať vlastnú firmu. Americký trh nie je k slovenským firmám spravodlivý. Chcel som to napraviť.  Vytvoril som im preto podmienky. A začalo sa to spoločnosťou ESET.
Anton Zajac, fyzik, podnikateľ a filantrop

Milan Buno, 29.10.2016

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.