bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDobrodružstvá Anny a Elsy v nových knižkách

Videli ste film Frozen, čiže Ľadové kráľovstvo? Rozprávka z dielne Walta Disneyho sa tešila obrovskému záujmu detí, ale aj dospelých  a zarobila vyše miliardu dolárov. Milý príbeh, krásne spracovaný a aj pesnička Let iT Go zaznamenala celosvetový úspech. Nečudo, že sa Anna a Elsa dostali aj do mnohých knižiek. Deti proste nechceli prísť o ich úžasné dobrodružstvá.

elsa a annaKráľovská cesta, Oslava konca zimy, Stráženie malých trollov, či Sláva našej kráľovnej.
To je len pár príbehov zo série Ľadové kráľovstvo, ktoré vydáva Egmont a tešia sa veľkej obľube.

Dobrodružstvá vašich obľúbených hrdiniek Anny a Elsy pokračujú.
Do Arendelle konečne zavítalo leto. Väčšina obyvateľov hľadá kúsok tieňa, aby sa skryla pred neznesiteľnou páľavou. Snehuliačik má však veľkú radosť, lebo nastal deň, o akom stále sníval. Užite si Olafov znamenitý letný deň!

Elsa s Annou sa pripravujú na ďalekú plavbu, ktorá potrvá niekoľko mesiacov. Chcú navštíviť všetky susedné kráľovstvá. Nadišiel čas odchodu. Vydajte sa s oboma sestrami na Kráľovskú cestu do exotických krajín.

Pozrite si všetky knižky zo série
ĽADOVÉ KRÁĽOVSTVO.

ladove kralovstvo

Niekedy dokonca aj kráľovná potrebuje deň voľna...
Elsa je pyšná na obyvateľov svojho kráľovstva a je im ochotná kedykoľvek pomôcť. Žiadostí o pomoc je neúrekom a ona nechce nikoho odmietnuť. Ale kto pomôže jej? A mohla by Elsa pomáhať aj bez svojich kúzel? Anna si myslí, že áno. Zostáva iba, aby o tom presvedčila obyvateľov kráľovstva, a predovšetkým svoju sestru.

http://data.bux.sk/book/036/820/0368204/medium-ladove_kralovstvo_spomienky_a_kuzla.jpgJe čas na nové spomienky! A príbeh Spomienky a kúzla.
Sestry Anna a Elsa žili dlhé roky odlúčene. Teraz sa konečne začínajú spoznávať a Anna by si rada spomenula na šťastné obdobie, keď boli ešte deti a trávili spolu každú chvíľu. Na čas, keď sa korčuľovali a stavali snehuliakov aj uprostred parného leta! Jeden mladý troll tvrdí, že dokáže privolať spomienky, o ktoré Annu pripravili mudrc Pabbie. Elsa si však nie je celkom istá, či je to dobrý nápad...

Začítajte sa do knihy Ľadové kráľovstvo – Sláva našej kráľovnej

http://data.bux.sk/book/036/819/0368194/medium-ladove_kralovstvo_slava_nasej_kralovnej.jpgKapitola 1
Kráľovná Elsa Arendellská sa dívala z okna svojho paláca. V celej krajine panovalo nádherné ráno. Slniečko svietilo a jeho lúče tancovali po hladine fjordu.
V Arendelle sa začínal nový deň. Obchodníci upravovali výklady a dopĺňali tovar, rybári kráčali do prístavu a chlapi, ktorí vozili ľad, vyrážali k zamrznutému jazeru.
Elsa bola hrdá na obyvateľov svojho kráľovstva. Ľudia jej dôverovali, aj keď bola iná ako ostatné kráľovné. Väčšina z nich totiž nevie čarovať s ľadom a snehom alebo vytvoriť chodiaceho a hovoriaceho snehuliaka... A väčšina nevie iba tak náhodou vykúzliť v lete večnú zimu!
Nie je to tak dávno, čo sa Elsa bála, že ju obyvatelia Arendelle pre jej zvláštne schopnosti neprijmú... Ale prijali ju – dokonca s otvorenou náručou. Elsa odstúpila od okna. Slniečko lákalo von, ale ju čakali kráľovské povinnosti. Pozrela sa na písací stôl, na ktorom ležali rozpracované plány na výstavbu nového vodovodu. Vďaka nemu bude voda dostupná v každej časti mestečka. Ale práce nemohli začať bez jej povolenia.

Elsa sa posadila a vzala plány do ruky. O  chvíľu sa v pracovni rozleteli dvere a  dnu vbehla jej mladšia sestra Anna. V očiach sa jej zračilo vzrušenie.
„Vieš, aký je dnes deň?“ spýtala sa Anna dychtivo.
„Utorok?“ odvetila bez záujmu Elsa.
„Dnešok je významný deň, keď zo zoznamu vyškrtneme číslo tri!“ zvolala Anna.
Pribehla až k sestre a rozvinula pred ňou dlhý zoznam. Bol to zoznam vecí, ktoré musia v Arendelle vyskúšať. Mala ho od chvíle, čo sa Elsa stala kráľovnou.
Anna si odkašľala a čítala: „Číslo tri: Floriánova slávnostná torta!“ vyhlásila.
„Čože?“ spýtala sa nesústredene Elsa. „Floriánova torta. Ten najlepší zákusok v celom našom kráľovstve,“ vysvetľovala zasvätene Anna.

ladove kralovstvo

Milan Buno, 27.9.2015

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(26. septembra 2015 v 12:51)
Super,len skoda,ze tak neskoro,zhanala som ich cely rok, ked ma tom deti frcali, teraz maju novu temu...