bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDeti napísali texty pre bratislavskú hudobnú skupinu! (VIDEO)

Slovenské deti vytvorili úžasne zábavnú pesničku na motívy príbehu Preplnený mechúr zo série Denník odvážneho bojka. Je svižná, vtipná, dynamická a rozhodne sa bude páčiť malým, aj veľkým :)

Slávna séria Jeffa Kinneyho Denník odvážneho bojka je svetovým bestsellerom s miliónmi predaných kníh. Na Slovensku sa teraz dočkala fantastického hudobného klipu, ktorý nadchol aj agentov amerického autora Jeffa Kinneyho.

Pozrite si výsledok.

Vydavateľstvo IKAR vyhlásilo súťaž o napísanie pesničkového textu. Témou 17. dielu Denníku odvážneho bojka je práve príbeh o rockovej skupine, ktorú si založí brat hlavného hrdinu Grega Heffleyho, Rodrick. Kapela má názov Plný mechúr a Greg si v knihe vyskúša na vlastnej koži, o čom je hudobná sláva.

„Vymyslieť text piesne s použitím slovného spojenia Preplnený mechúr nám prišlo pre deti nad 10 rokov, ktoré milujú príbehy Grega a jeho kamarátov, veľmi zábavné,“ popisuje nápad marketingový riaditeľ vydavateľstva IKAR Michal Synak. „Mali sme pocit, že staršie deti by to mohlo inšpirovať k vtipným nápadom. Napokon sme dostlali obrovské množstvo textov, malí textári boli nesmierne kreatívni a vtipní. Zapojilo sa viac ako 600 detí.“

Nakoniec sa vybralo 11 kratších textov a z nich bratislavská skupina Ukupunktúra zostavila výsledný text pesničky. Potom sa pripravil videoklip, čo trvalo niekoľko týždňov, ale  výsledok stojí za to. Nakrúcania sa zhostil kameraman Tomáš Dunaj, postprodukciu vzala do rúk Andy Gajdošová. A samozrejme, detskí textári  dostanú aj svoj honorár – traja vyžrebovaní získali 300 eur na knihy pre seba a svojich spolužiakov a 11 víťazných textárov získalo 50 eurovú knižnú odmenu.

Skladba Preplnený mechúr:
Texty: žiaci, ktorí sa zapojili do súťaže s novým dielom Preplnený mechúr zo série Denník odvážneho bojka.
Hudba a interpretácia: Ukupunktúra, ukulele-punk skupina, ktorá hrá rezkú, energickú muziku.
Tu nájdete všetky súťažné texty, vrátane výherných.
Viac o knihe Denník odvážneho bojka - Preplnený mechúr.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.