bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDenník odvážneho bojka a smoliar Greg v novom príbehu

Denník odvážneho bojka patrí dlhodobo medzi najúspešnejšie detské série na Slovensku aj vo svete. Mnoho detí si práve kvôli tejto sérii obľúbilo čítanie, tak ako to bolo pred rokmi pri Harrym Potterovi. Komixová forma plná obrázkov, vždy vtipný a zaujímavý príbeh odvážneho bojka Grega Heffleyho, jeho rodiny a kamarátov si získal aj srdcia mladých slovenských čitateľov.

Veľká šanca je opäť v duchu klasického smoliara Grega, na ktorého sa lepia trapasy a škandály: zábavný príbeh plný nehôd, premárnených príležitostí, všetko doplnené o Jeffove kresbičky a bonus navyše: v našom slovenskom vydaní nájdu decká ako darček špeciálnu samolepkovú záložku.

V novom pokračovaní Veľká šanca si prídu na svoje najmä tie deti, ktoré sa až tak nekamarátia so športom. Ako sa Greg popasuje so športovým dňom, a najmä s basketbalom?

Greg Heffley a šport? To predsa nejde dokopy! Po katastrofálnom športovom dni v škole sa Greg rozhodne oficiálne ukončiť svoju „športovú kariéru“.

Mama hovorieva, že každý člen tímu má dôležitú úlohu. Lenže ja som v každom športovom tíme najskôr na to, aby si pri mne všetci OSTATNÍ pripadali ako machri. Teraz som si dosť istý, že zo mňa profesionálny športovec nikdy nebude. Tak oficiálne vyhlasujem, že odchádzam do športového dôchodku.

Na mamino naliehanie, aby dal športu ešte šancu, však neochotne súhlasí, že vyskúša basketbal. Po chaotickom výberovom tréningu Greg pochybuje, že z toho niečo bude, ale na vlastné prekvapenie skončí v jednom z družstiev. Greg a jeho noví spoluhráči nemajú veľkú nádej, že počas sezóny vyhrajú hoci len jediný zápas. Na ihrisku sa však môže stať naozaj všeličo. Vyznamená sa Greg, keď sa mu v rozhodujúcej chvíli dostane do rúk lopta? Alebo svoju veľkú šancu premárni?

Ku každej knihe nájdete ako darček
špeciálnu samolepkovú záložku „športového“ Grega Heffleyho:

Jeff Kinney

Autor sérií Denník odvážneho bojka a Denník skvelého kamoša, ktoré vychádzajú vo vydavateľstve Ikar, sa dostal na prvé miesto v rebríčku najpredávanejších autorov časopisu New York Times a v hlasovaní detských divákov televízie Nickelodeon šesťkrát získal cenu za najobľúbenejšiu knihu. Časopis Time ho zaradil medzi 100 najvplyvnejších ľudí na svete. Detstvo prežil vo Washingtone, D. C., a presťahoval sa do Nového Anglicka, kde s manželkou vlastnia kníhkupectvo s názvom An Unlikely Story (Neuveriteľný príbeh).

Pozrite si video s Jeffom Kinneym:

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.