bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDementi, ktorí to myslia vážne...

Mark Twain kedysi povedal: „Občas si nie som istý, či svetu vládnu múdri ľudia, ktorí si z nás robia žarty, alebo dementi, ktorí to myslia vážne.“ Na Slovensku je z obidvoch skupín viac než dosť ľudí, hoci niekedy máme pocit, že prevládajú najmä tí dementi. A predovšetkým na tých „vyšších miestach“.

http://data.bux.sk/book/020/269/0202694/medium-dementi.jpgVeľmi dobre to dokumentuje novinka Dementi od Jozefa Banáša, ktorá si uťahuje zo Slovákov, Slovenska, našich symbolov, sviatkov, zo slovenských tradícií...a je na každom z nás, či mu vlastné ego dovolí zabaviť sa a nechať si pouťahovať aj zo seba samého.

„Pri tejto knihe som si vlastne oddýchol od predchádzajúcich kníh,“ tvrdí Jozef Banáš, ktorý má na konte viaceré hity ako Kód 1, Kód 9, Sezóna potkanov či Velestúr. Dodnes už predal cca 200.000 kníh, čo sa podarí máloktorému slovenskému spisovateľovi. A novinka Dementi má perspektívu výrazne zvýšiť toto číslo. Prvá demotivačná kniha, ako znie podtitul novinky, je však zábavná, ironická, sarkastická a Banáš si v nej uťahuje z nás všetkých vrátane seba samého.

Pozrite si VIDEO z krstu knihy Dementi:

Jozef Banáš si myslí, že knihe by sa mali vyhýbať tí, čo nemajú zmysel pre recesiu a humor. Svojským štýlom a ostrým vtipom rozpitváva typické vlastnosti Slovákov, ich problémy, komplexy, každodenný život aj politické kauzy.
V knižke nechýbajú vtipné a neraz mimoriadne trefné fotografie.

banas sturKu knihe Dementi vznikol aj hudobný soundtrack, v ktorom môžete vidieť Jozefa Banáša ako tancuje v slovenskom kroji. Pesničku „Len aby sme v hanbe neostali“ nahrali chalani z folkovej skupiny Janko Kulich a Kolegium zo Žiaru nad Hronom. "S chlapcami vystupujeme dosť často po Slovensku. Jano bol jeden z prvých čitateľov Dementi. Mojej knihe odporučil náklad 5 a pol milióna, aby sa žiadny občan tejto krajiny nemohol vyhovárať, že ju nemá," usmieva sa Jozef Banáš.

Jozefovi Banášovi sa v tomto roku mimoriadne darí, vyšlo mu až päť kníh. V januári román Velestúr, v auguste v Egypte arabský preklad knihy Idioti v politike, teraz v októbri novinka Dementi a maďarská verzia románu Zóna nadšenia, ktorý vyjde v decembri aj v bulharčine.
V týchto dňoch už cestuje Jozef Banáš po Butáne a Himalájach, kde chce zbierať materiál do novej knižky s pracovným názvom Kód 7. V Butáne totiž žijú údajne najšťastnejší ľudia na svete a chce preto zistiť, ako to je možné a či je to naozaj pravda.

Viac o knihách Jozefa Banáša nájdete na www.jozefbanas.sk.

Milan Buno, 20.10.2015

dementi

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.