bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDarujte si srdce z vlastnej záhrady

Aj vy milujete relax na svojej záhradke? V pohodlnom ležadle, s kávičkou v ruke, k tomu dobrá knižka a všade naokolo nádherná príroda. Skvelá predstava. Ak si chcete vytvoriť naozaj prírodnú záhradu, v ktorej sa budete cítiť príjemne, siahnite po niektorej z kníh Hanky Sekulovej.

http://data.bux.sk/book/020/286/0202868/medium-darujme_si_srdce_z_vlastnej_zahrady.jpgPred pár rokmi sa presťahovala z rodnej Bratislavy na vidiek, aby bola v dennom kontakte s prírodou. Svoju záhradu považuje za trpezlivú učiteľku a vernú priateľku. Pred časom za ňu získala certifikát ukážková prírodná záhrada a svoje rady a tipy zhrnula do dvoch knižiek.

darujteNajnovšia kniha Darujme si srdce z vlastnej záhrady sa ako jin a jang dopĺňa s knižkou Darujme si zdravie z vlastnej záhrady. Nájdete v nej ďalšie návody a príbehy o budovaní prírodnej jedlej liečivej permakultúrnej záhrady.
Vydajte sa teda na prechádzku s touto inšpiratívnou knihou.

Vďaka praktickým radám sa naučíte ako s prírodou spolupracovať, byť jej súčasťou, prijať jej vzácne a liečivé dary a žiť s ňou v harmonickej symbióze. Symbióze, na ktorú sme rokmi zabudli a ktorá môže vyliečiť obe strany: prírodu – našu živiteľku, aj nás...

Autorka prakticky radí ako vytvárať prírodnú záhradu a najrôznejšie záhradné konštrukcie. Ponúka vlastné skúsenosti s chovom okrasno-úžitkovej hydiny a včiel, uvádza ďalšie netradičné spôsoby pestovania liečivých rastlín, ovocia a zeleniny a aj chutné a užitočné recepty na ich spracovanie.

Objednajte si knihu Darujme si srdce z vlastnej záhrady.
Kupit bux.sk

Ako si vytvoriť na záhrade prírodné jazierko, ktoré bude srdcom záhradky.
urobte si okolo jazierka jedlé záhony
Zhotovte si záhradnú sprchu, ktorá vás osvieži v horúcich letných dňoch.
Vybudujte priestor pre hydinu, pridajte sudy na dažďovú vodu a pergoly.

kohútTo je len pár tipov, ktoré nájdete v knihe Darujme si srdce z vlastnej záhrady.
Hanka Sekulová  sa riadi heslom, že menej je niekedy viac: „Najdôležitejšie je nedrancovať. Žiť a nechať žiť. Príroda nie je korporácia ani banka, ktorá musí za každú cenu rásť podľa nakreslených grafov a očakávaní investorov. Príroda má svoju vlastnú (a nie umelú) inteligenciu..
Vo svojej záhrade zdokumentovala každý krok premeny a ponúka vám pútavú cestu plnú príbehov, inšpirácie, rád a živých fotografií. Nechýbajú nákresy, ilustrácie, fotky PRED a PO.

Pozrite si VIDEOseriál
Zdravie zo záhrady

hanka sekulova

Hana Sekulová

Táto milovníčka prírodnej jedlej záhrady sa denne snaží o symbiózu s prírodou a v jej záhrade sú liesky, vlašský orech, jedlé gaštany, ríbezle čierne, červené, egreše, čučoriedky, zemolez kamčatský, jahody lesné aj šľachtené, maliny, kiwi, figa, ovocné stromy, mama vŕba na oddych, liečivá lipa, baza čierna, dulovce, rakytníky a šípky na vitamín C,  borovice, smreky a tis čierny na zátišie a samozrejme liečivé bylinky na telo aj do kuchyne.
Všetko má svoje miesto v „neuprataných spoločenstvách rastlín".

chlieb „Netvrdím, že všetko robíme správne,“ priznáva Hanka Sekulová. „Naopak, urobili sme aj chyby, ktoré som v knihe podrobne opísala, aby ste sa z našich chýb mohli poučiť aj vy všetci, nielen my.“

Jej úmysel nie je dosiahnuť z našej prírodnej záhradky čo najvyššie výnosy, ale naučiť sa spolupracovať s prírodou, byť jej súčasťou a prijať jej vzácne a liečivé dary tak, aby sme s ňou boli vo vzájomnej harmonickej symbióze. Symbióze, ktorú sme vekmi zabudli a ktorá môže vyliečiť obe strany. Prírodu – našu živiteľku, aj nás...

Súčasťou knihy Darujme si srdce z vlastnej záhrady sú opäť aj recepty ako Zapečené hokaido so šalviou, Domáca ríbezľová bublanina, či Domáci kváskový chlebík – recept nájdete TU.

Milan Buno, 20.4.2016

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.