bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skDan Brown exkluzívne pre BUXcafé.sk aj o trikoch, ako píše svoje knihy!

V týchto dňoch vychádzajú dva najväčšie hity Dana Browna v novej úprave a s novými obálkami. Da Vinciho kód a Anjeli a démoni. Najmä tieto knihy urobili zo sympatického skladateľa piesní a učiteľa španielčiny na základnej škole doslova spisovateľskú hviezdu. My vám prinášame exkluzívny rozhovor s Danom Brownom + 2 súťaže: o dve vychádzajúce knihy Da Vinciho kód a Anjeli a démoni. Ale najmä o originál horúcej novinky Inferno s podpisom a venovaním, aké nemá možno nikto na Slovensku!

Dan BrownIba pre našich Facebook fanúšikov.
Už ste nás lajkli?:-)

Da Vinciho kód prevrátil Brownovi život naruby a pred pár týždňami mu vyšla už štvrtá kniha s obľúbeným profesorom Robertom Langdonom INFERNO. V slovenčine vyjde v polovici septembra, dej sa odohráva v talianskej Florencii a práve v  tomto romantickom meste sme sa s Danom Brownom aj osobne stretli.
Čítajte exkluzívny rozhovor a hrajte o jeho bestsellery.

Exkluzívny rozhovor s Danom Brownom


Ikar: Začneme otázkou, ktorú možno očakávate – prečo píšete v Inferne práve o Florencii, v ktorej sme sa v rámci Vášho turné stretli?
DAN BROWN: Florencia má mnoho tajomstiev – architektonických, historických aj kultúrnych. Chcel som o nej písať dokonca ešte pred  tým, ako som vydal Da Vinciho kód. Lákal ma totiž Michelangelo.  Potom som sem prišiel osobne a mal som pocit, ako keby sa mi Florencia otvorila so všetkými svojimi tajomstvami. Hľadal som ten moment, ktorý naštartuje ďalšiu knihu a zrazu mi to došlo – veď tu máme Dante Alighieriho! Akoby som mohol písať o Florencii a nespomenúť ho!?

Dan BrownIkar: Plánujete vo Florencii aj natáčať?
DAN BROWN: Určite! Chcel by som film aj z tejto knihy. Včera večer som sa rozprával so starostom mesta a bol tomu veľmi naklonený - povedal, že by boli radi, keby tu mali našich filmárov. Hneď, ako priletím do Štátov, začneme rokovania, prípravy a snáď sa dohodneme.

Ikar: Ako ste zbierali materiál pre Inferno? Ste predsa len dosť slávny – nie je to v tomto prípade zložitejšie?
DAN BROWN:Keď si robím výskum pre román, nosím na hlave čiapku a samozrejme tmavé okuliare. Keď už kladiem otázky, ľudia ma aj tak spoznajú, a tak musím pristúpiť k malému triku. Povedzme, že hľadám informácie o Dantem – spýtam sa na neho len v troch otázkach, ďalších sedem bude o niečom celkom inom. Ľudí to zmätie dostatočne na to, aby netušili, o čom bude najnovšia kniha. Smajlik


Ikar: Profesor Langdon je Američan, ale vo Vašich knihách sa zdržiava najmä v Európe. Neplánujete ho poslať napríklad do Ázie? Veď aj tento kontinent má určite veľa tajomstiev.
DAN BROWN: Ázia je veľmi zaujímavá –  moji rodičia sa dokonca odtiaľ len nedávno vrátili z dovolenky a dúfam, že aj ja sa tam niekedy pôjdem pozrieť. Mám veľmi rád Orient a môžem povedať, že mám v hlave asi tucet nápadov, kam by Langdon ešte mohol ísť. Samozrejme, ani jeden vám neprezradím (smiech), ale môžem povedať, že Ázia je medzi nimi. Len si najskôr  o tomto kontinente musím veľa, naozaj veľa naštudovať!

Da Vinciho kodAnjeli a démoniIkar: Je zaujímavé, že ste z Roberta Langdona urobili „profesorského aganeta 007“. Je to lámač sŕdc a v každej knihe má inú ženu! Aj v Inferne zbalil ďalšiu  krásnu doktorku. Neplánujete ho niekedy oženiť? Smajlik
DAN BROWN:  Tak to teda určite nie (smiech)! Viete, súčasťou mojich románov je aj milostné napätie. A čo sa stane s milostným napätím po svadbe? Samozrejme zmizne!  To by som svojim čitateľom nemohol urobiť (smiech). Ja Robertovi doprajem – dostane aj ďalšiu ženu!

Ikar: Myslím, že si každý čitateľ Vašich kníh pamätá hodinky s Mickey Mousom, ktoré Robert tak rád nosí. Máte aj Vy podobný amulet?
DAN BROWN: Áno, mám. Je dosť podobný tomu, čo nosí Langdon.Smajlik Vlastne, sú to tiež hodinky s Mickey Mousom.  Mám ich vo svojej domácej knižnici a vždy, keď idem okolo, mi pripomenú, aby som ostal mladý duchom i srdcom.

Ďakujeme za rozhovor!

Knihy Dana Browna

★★★ Ako vyhrať jeden z hitov Dana Browna? ★★★

Ak chcete vyhrať Da Vinciho kód alebo Anjelov a démonov s novou obálkou, stačí odpovedať na naše dve otázky (formulár nižšie) a ste v hre.

Ak chcete novinku INFERNO v angličtine s podpisom a venovaním Dana Browna, aké má len málokto, treba urobiť jediné: stačí nakúpiť do konca týždňa na www.Bux.sk a dať nám o tom vedieť: prepošlite nám na facebook@bux.sk e-mail so Stavom objednávky, ktorý vám príde krátko po objednaní. Výhercu vyberieme z tých, ktorí nakúpili (a zaplatili) na www.bux.sk v akejkoľvek hodnote.

Súťaž o všetky tri knihy trvá do konca týždňa, 23.júna 2013.

Dan Brown

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(18. júna 2013 v 11:26)
1-5 2- ktorukolvek
(18. júna 2013 v 11:31)
Dobrý spisovatel, kniha by sa hodila
(18. júna 2013 v 11:36)
ktorákoľvek kniha by padla vhod na tieto teplé dni :-)
(18. júna 2013 v 11:42)
Od tohto spisovatela ktorukolvek
(18. júna 2013 v 11:43)
milujem jeho knihy
(18. júna 2013 v 11:44)
ktorakolvek, kto ma chut tak si precita kazdu
(18. júna 2013 v 12:52)
Máme ho rady celá rodina
(18. júna 2013 v 12:58)
To je uplne jedno,
(18. júna 2013 v 19:50)
Zaujala ma kniha Da Vinciho kód. Aj keď som veriaca, od vieri ma to neodradil,o no kniha bola napísaná zaujímavým napínavým štýlom... :)
(18. júna 2013 v 23:51)
Mám záujem o knihu Da Vinciho kód. :)
(19. júna 2013 v 11:12)
rmám rada Da Vinciho kod
(19. júna 2013 v 11:18)
Určite tú najnovšiu by som rada čítala ostatné už mám prelúskané a taktiež aj filmové verzie sú super - hltám to jak sušienky :)
(20. júna 2013 v 17:01)
Spisovateľ je úžasný,ťažko sa odtrháva od jeho vynikajúcich kníh, veľa zdaru mu prajem
(20. júna 2013 v 17:01)
Spisovateľ je úžasný,ťažko sa odtrháva od jeho vynikajúcich kníh, veľa zdaru mu prajem
(21. júna 2013 v 9:44)
velmi by som si chcela precitat Da Vinciho kod ta kniha ma laka uz velmi dlho...
(21. júna 2013 v 11:07)
Anjeli a démoni - najlepšia kniha
(21. júna 2013 v 11:27)
moj najoblubenejsi spisovatel
(21. júna 2013 v 11:57)
Super už sa teším. Milujem jeho štýl.
(21. júna 2013 v 19:53)
Teším sa na poslednú knihu pána D. Browna Inferno v slovenčine
(22. júna 2013 v 8:08)
Okrem Inferna som prečítala všetky knihy, ktoré boli u nás vydané.Výborne sa čítali,dej mal úžasný spád. Prečítala som ich každú, na jeden dúšok.
(22. júna 2013 v 20:10)
Ja som tiež prečítala som všetky knihy okrem Inferna. Najviac ma zaujala Anjeli a démoni. Páči sa mi ako D. Brown opisuje prostredie, v ktorom sa postavy nachádzajú. Veľmi dobre vie navodiť napätú atmosféru. Už sa teším na ďalšiu jeho knihu. :)
(22. júna 2013 v 20:17)
Vyborne knihy dobre sa citaju chcem vyhrat
(22. júna 2013 v 21:48)
ja som zatial nečítala ani jednu ale velmi rada by som si knižku prečítala a ak ma zaujme tak si kúpim aj druhú dúfam že vyhrám ešte som zatial žiadnu knižku nevyhrala výhra by ma potešila:)
(23. júna 2013 v 12:54)
Ja som zatiaľ čítal davinciho kód, Anjeli a Démoni a Digitálnu Pevnosť, takže bych si mal prečítať aj dalšie jeho knihy, skvele sa pri nich relaxuje :D
(23. júna 2013 v 15:48)
Dana som zatiaľ nečítala, ale chcem ho čítať :)
(24. júna 2013 v 1:39)
Milujem jeho styl pisania
(25. júna 2013 v 12:12)
už ledva čakám, kedy si zase od neho prečítam, pre mňa je jednoducho pán spisovateľ