bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skĎalšie rozprávky o kohútikovi a jeho kamarátoch

Kohútik každé ráno kikiríkaním prebúdza obyvateľov dvora a hneď mu napadajú bláznivé kúsky. Sliepočka ich nazýva kohútikoviny. Všetky príbehy sú veselé a v každom je skryté dajaké ponaučenie o vzťahu k svetu, životu, k prírode aj k sebe navzájom.

  http://data.bux.sk/book/020/266/0202667/medium-kikiriki_kohutik_a_jeho_kamarati.jpgRozprávková knižka Kikirikí! Kohútik a jeho kamaráti voľne nadväzuje na predchádzajúcu knihu Kikirikí! Kohútik budí svet.
Znovu sa stretávame s kohútikom a sliepočkou a ich kamarátmi z dvora - psíčkom, mačkou, bravčekom a husou.

V knižke nájdete napríklad rozprávku o tom, ako si kohútik udobroval sliepočku, ako sa chceli presťahovať, ako kohútik zachránil tri životy, ako bolo kohútikovi krásne, alebo ako kohútik mal a nemal pravdu.

Objednajte si knižku Kohútik a jeho kamaráti.
Kupit bux.sk

Prečítajte si jednu z takmer 20 rozprávok - Ako chcel byť kohútik slávny

kohutik kniha „Kikirikí!“ zakikiríkal ráno na dvore kohútik a vyhlásil: „Preslávim sa. A potom už nebudem musieť tak zavčas rána kikiríkať!“
Sliepočka naňho prekvapene pozrela. Kohútik pokračoval:
„Napíšem román. O tebe a o mne a budú ho čítať na celom svete a každý čitateľ povie: Toto napísal kohútik z dvora.“
„Ty vieš písať?“ opýtala sa sliepočka.
„No, to sa musím naučiť,“ priznal kohútik.
Potom sa zamyslel a pokračoval:
„Namaľujem náš dvor a budeš na ňom ty a ja. Všetci sa budú chodiť pozerať na môj obraz a budú vravieť: To namaľoval kohútik z dvora.“
„Vari ty vieš maľovať?“ namietla sliepočka.
„Ešte som to neskúšal,“ priznal kohútik.
Chvíľu dumal a potom sa nadšene rozhovoril:
„Z kameňa vytesám sochu, teba a mňa. Sochy budú stáť pri ceste, čo vedie k nám, a všetci ich budú obdivovať a vravieť: Tie sochy vytesal kohútika z dvora.“
„A čím by si tesal tie sochy? A skadiaľ by si zobral taký veľký kameň?“ napadlo sliepočke.
„Tak zložím báseň. O nás dvoch,“ nedal sa zaskočiť kohútik. „Všetci si ju budú recitovať a vravieť: Tú zložil kohútik z dvora.“
„Vieš vôbec, ako má vyzerať správna báseň?“ opýtala sa pochybovačne sliepočka.
Kohútik sa chystal zasa niečo povedať, ale sliepočka ho predišla:
„Už ma tvoje kohútikoviny prestali baviť. Vari by si toto všetko zvládol?“
„Ja viem,“ priznal potichu kohútik. „Ale uznaj, sliepočka, nie je krásne snívať o tom, že raz budem slávny?“
Kohútik sa zasníval. Zavrel oči a prestavoval si, ako je slávny, ako ho všetci pozývajú, radostne vítajú a hostia najchutnejším obilím a semienkami a ako ho úctivo oslovujú – vážený pán kohútik.
Aj sliepočka sa zasnívala. Predstavovala si, že o nich kohútik napísal román, že ich namaľoval, vytesal ich sochu a zložil o nich báseň. A ako im to spolu pristane a ako ich všetci obdivujú. Až ju samu prekvapilo, ako sa jej také snívanie páči.

Všetky rozprávky nájdete v novej knižke Kikirikí! Kohútik a jeho kamaráti.

kohutik knihaKnižka vychádza v spolupráci s novou televíziou pre deti RiK.
Je to historicky prvá televízna stanica pre deti v slovenskom jazyku s atraktívnym detským programom. V ponuke sú kvalitné programy pre deti od 4 do 12 rokov európskej produkcie, ktoré sú zábavné, poučné a bez prvoplánového násilia. Deti sa môžu s RiKom smiať aj učiť a využívať svoj čas pred obrazovkou zábavnou i náučnou formou.

RiK sa tak chce stať dobrým spoločníkom detí, ale aj ich rodičov  - plánuje viaceré zaujímavé projekty spojené s knihami, či už s tými od Mira Jaroša alebo veľmi populárne bolo čítanie z rôznych kníh vydavateľstva Ikar:  relácia Z rozprávky do rozprávky ponúka deťom umelecky prednesené klasické aj moderné rozprávky čítané známymi osobnosťami ako Zdena Studenková, Jozef Vajda, Zuzana Vačková, či Michal Hudák.

Práve v jeho podaní si môžete pozrieť čítanie z rozprávkovej knižky Zlatá reťaz:

Milan Buno, 23.8.2015

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.