bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skColleen Hooverová a jej Začína sa to nami

Collenn Hooverová píše nezameniteľným spôsobom. Aj keď sa chopí bežnej témy, vie ju podať neuveriteľne emocionálne, precítene a spôsobom, ktorému sa len ťažko odoláva. Už jej hit Končí sa to nami sa skončil tak, že veľmi nepotreboval pokračovanie. No čitateľky na celom svete si ho vyžiadali a tak je tu druhý diel minisérie Začína sa to nami.

Stojí to za to? Atlas za to, samozrejme, stojí.
Ale stojíme za to my? Stáva sa my hodné stresu, ktorý by to nevyhnutne vnieslo do všetkých ostatných oblastí môjho života?

Lily a jej bývalý manžel Ryle sa práve dohodli na starostlivosti o dcéru Emerson, keď Lily na ulici nečakane natrafí na svoju prvú lásku Atlasa, ktorého nevidela takmer dva roky. Raduje sa, že aspoň raz je čas na ich strane, a tak neváha a prijme Atlasovo pozvanie na rande.

Netuším, ako by niečo také mohlo fungovať. Keď sme sa s Atlasom zrazili na ulici, akoby sa všetko ostatné vrátane Ryla rozplynulo. No teraz sa mi Ryle pomaly vkráda do myšlienok. Nie tak, ako mi myšlienky naňho kedysi zamestnávali myseľ. Teraz mi skôr pripomínajú cestnú zátarasu. Môj ľúbostný život sa konečne dostal na rovný chodníček bez hrboľov a zákrut najmä preto, lebo vyše roka a pol vôbec neexistoval, no teraz ma pravdepodobne čaká drsný terén, prekážky a útesy.

Neteší sa však dlho. Uvedomí si, že hoci s Rylom už nie sú manželia, ešte vždy má miesto v jej živote. A Atlasa zas Ryle v blízkosti svojej bývalej manželky a dcéry nestrpí.

Začína sa to nami nadväzuje na úspešný román Končí sa to nami a ponúka pohľad na udalosti z Lilinej aj z Atlasovej perspektívy. Lily prihral život druhú šancu na pravú lásku, lenže za neželaného dohľadu žiarlivého exmanžela. Ako sa jej má za daných okolností chopiť?
Tento strhujúci príbeh len potvrdzuje, že Colleen Hooverová je majsterkou emotívneho zobrazenia ľudskej duše. Zodpovedala všetky otázky, ktoré vám možno napadli po dočítaní prvej knihy. Ak ste si vychutnávali prvú knihu, budete si aj túto druhú. Pretože sa dozviete viac najmä o Atlasovi...ale aj ďalších postavách.

„Pri knihe Končí sa to nami som si tvrdošijne zaumienila, že nikdy nebude mať pokračovanie. Cítila som, že sa skončila presne tam, kde mala. Už som nechcela vystavovať Lily ďalším nepríjemnostiam,“ vysvetľuje autorka Colleen Hooverová. „No potom prišiel #BookTok, petícia na internete, správy aj videá, a ja som si uvedomila, že väčšina z vás ma nežiada o ďalšiu dávku bolesti. Len ste si priali vidieť Lily a Atlasa šťastných. Keď som sa začala pohrávať s myšlienkou na pokračovanie, rýchlo som pochopila, že aj ja ich musím vidieť šťastných. Moje ďakujem preto patrí všetkým, ktorí ste žiadali viac. Bez vás by táto kniha nevznikla.“

 Colleen Hooverová je americká spisovateľka romantických príbehov pre dospelých a autorka kníh pre mládež. Jej diela sa tešia veľkému čitateľskému záujmu a umiestňujú sa v rebríčku bestsellerov New York Times.

Najväčšiu slávu jej priniesol román Končí sa to nami (IKAR 2018, 2022), ktorého pokračovanie práve držíte v rukách. V slovenskom preklade vyšli aj knihy Beznádejná (2014), Stratená nádej (2014), Život jedna báseň (2014), Odvrátená tvár lásky (2016).

Colleen býva a tvorí v Texase, je vydatá a má troch synov. Svoju spisovateľskú dráhu rozbiehala najskôr svojpomocne, kým sa jej diela dostali pod krídla vydavateľstiev. Dosiaľ má na svojom konte predaných vyše dvadsať miliónov výtlačkov. Viac sa o nej a jej tvorbe dozviete na stránke www.colleenhoover.com.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.