bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skCililing, Popoluška, Ľadové kráľovstvo...kúzelný svet rozprávok

Vydavateľstvo Egmont pripravuje pre najmenších čitateľov knižky v edícii Z rozprávky do rozprávky, v ktorej sa vydáte do kúzelnej krajiny, kde dobro vždy víťazí nad zlom. Stretnete sa v nej so známymi postavami z animovaných filmov a televíznych seriálov, ktoré vám budú rozprávať pútavé príbehy. Popoluška, Cililing, Ľadové kráľovstvo, Máša a medveď, Doktorka plyšových hračiek...

cililingA Cililing poznáte? V tejto knižke budete sledovať magické dobrodružstvo pirátskej víly.
Víla Zarina nie je obyčajná víla ako mnohé ostatné. Postupne ju opantala moc kúzelného hviezdneho prachu a jedného dňa odchádza z údolia škriatkov preč. Po čase zistia ostatné víly, že Zarina ukradla všetok hviezdny prach na akúsi loď, kde experimentuje s ním tak dlho, až si zaumieni, že chce aby táto loď lietala. Cililing musí urobiť všetko, aby ju zastavili, no niektoré udalosti sa už vrátiť dať nebudú.

Pozrite si ponuku v edícii Z rozprávky do rozprávky.
Kupit bux.sk

Knižky majú okolo 30 strán, veľký formát a sú plnofarebné. Krátke príbehy, veľké ilustrácie, ktoré zaujmú a potešia každého drobca. A najmä dievčatá...

rozpravkaBarbie a škola pre princezné – krásna knižka pre všetky budúce princezné a dvorné dámy. Veď ktoré dievča netúži stať sa takouto rozprávkovou bytosťouJ V tejto knižke si užijete príbehy Blair, Hadley a Isly, ktoré sa dostali okrem iného na korunovačný obrad...

Začítajte sa do tejto princeznovskej knižky hneď teraz:
Jedného dňa sa Blair vrátila z práce unavená, ale v dobrej nálade. Emily, Blairina mladšia sestrička, sa s mamičkou pozerala na televíziu. Práve vysielali priamy prenos z lotérie Akadémia princezien. Akadémia bola v kráľovstve Gardania a oddávna vychovávala dievčatá zo slávnych šľachtických rodov všetkých krajín sveta.

Bola to výnimočná škola. Nachádzala sa v krásnom paláci, študentky nosili elegantné rovnošaty a bývali v útulne zariadených izbách. Každá z nich mala pri sebe navyše maličkú vílu s krídlami, ktorá jej vo všetkom pomáhala.

Okrem týchto výhod však mali dievčatá aj mnoho povinností. Museli sa veľmi usilovať, ak chceli na konci štúdia dostať vytúžené korunky pre princezné. Nuž a najlepšia študentka mala získať Kúzelnú korunu Gardanie a vládu nad celým kráľovstvom.

Dostať sa do takej výnimočnej školy nebolo ľahké. Každý rok sa však našťastie konala lotéria pre dievčatá z obyčajných rodín. Vyžrebované dievča potom dostalo štipendium a mohlo na Akadémii študovať s budúcimi princeznami.

Mamička aj Emily vzrušene čakali, ktoré dievča získa štipendium tentoraz.
„Tohto roku sa štipendium udeľuje… Blair Willowsovej!“ oznámila žena, ktorá viedla lotériu.
„Hurá!“ zvýskla Emily a od radosti poskočila.
„To nie je možné,“ čudovala sa Blair.
„Veď som do tej lotérie poslala iba jeden kupón!“
„Lenže ja som za teba posielala kupóny každý deň!“ ozvala sa Emily.
Hneď v ten večer zastalo pred domom prepychové auto a vystúpil z neho zástupca Akadémie princezien. Prišiel po Blair, aby ju odviezol do školy.
„Ale ja sa do tej školy vonkoncom nehodím,“ bránila sa Blair.
„Je to pre teba ohromná príležitosť,“ prehovárala ju mamička. „Už nebudeš musieť tak tvrdo pracovať. Bude z teba dvorná dáma…“
„… a nám sa tiež bude lepšie žiť,“ dodala Emily. Blair napokon na rozlúčku pobozkala mamičku i mladšiu sestričku a nasadla do auta.

princezne

popolusaKlasická rozprávka Popoluška rozpráva o milej dievčine, ktorá žila v malom kráľovstve…

…pre jej krásu a dobrotu ju všetci mali radi. Jedného dňa jej mamička zomrela a dievča s otcom osameli. Čas plynul a otec sa rozhodol znova oženiť. Vzal si za ženu vdovu s dvoma dcérami.
Onedlho po svadbe zomrel aj otec. A nevlastná matka so svojimi dcérami využívali sirôtku, ako len mohli. Musela robiť od rána do večera a často bývala zafúľaná. Preto jej dali meno Popoluška. Necítila sa však opustená, lebo mala malých pomocníkov, ktorí ju všade sprevádzali. Boli to myšky a vtáčiky.
Každé ráno musela najprv na dvore nakŕmiť hydinu a napojiť starého koňa Majora. Nikdy však nezabudla na svojich najvernejších priateľov. S radosťou od nej prijímali kusy dobrého syra či inej pochúťky.
A zvieratká sa jej odvďačovali tým, že k nej boli dobré, prítulné a všelijako jej pomáhali. Vycítili, že macocha a dve nevlastné sestry nemajú Popolušku v láske. Ako každé ráno, aj dnes sa domom rozľahol zvuk zvonca a Popoluška sa náhlila do spálne k macoche, aby stihla do večera splniť hromadu príkazov, ktoré jej nadelí. „Vyprášiš koberec v hale, umyješ všetky okná a nezabudni utrieť dlážku, vyprať a vyžehliť.
Až to urobíš, vykúpeš môjho milého kocúra.“

popolusa

Milan Buno, 10.10.2015

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.