bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skChcela by vášnivého muža, ktorý má rád dobrodružstvo

Ako jej vždy hovorila mama, nie je dôležité, kto je prvou láskou džentlmena, dôležitá je jeho posledná láska...

Obľúbená regentská séria o šľachtickom rode Worthingtonovcov z pera úspešnej americkej autorky Elly Quinnovej pokračuje ďalšou, treťou časťou s názvom Začalo sa to bozkom. Spoznávame v nej sestru grófa Worthingtona lady Louisu Viversovú.

Keď sa rozbehne spoločenská sezóna, všetky oči sa upierajú na krásnu, temperamentnú lady Louisu. O jej pozornosť sa uchádzajú mnohí džentlmeni, no ona sa nemieni uspokojiť s hocijakým ctiteľom. Chcela by muža, ktorý má rád dobrodružstvo a je vášnivý. Túži po spriaznenej duši a vie, že keď takého muža uvidí, hneď ho spozná.

Mohol by tým mužom byť Gideon, vojvoda Rothwell?
Keď sa prvý raz stretnú, obaja pocítia silnú príťažlivosť. A tak na svitaní spolu jazdia na koni a po večeroch tancujú na báloch. Napokon Gideon neodolá túžbe objať ju a Louisa si je istá, že ju požiada o ruku.

Vojvoda je však presvedčený, že sa nemôže oženiť. Jeho otec prehajdákal rodinný majetok a on by svojej neveste nemal čo ponúknuť. Musí sa teda rozhodnúť, či dopustí, aby jeho hrdosť stála v ceste ich láske – alebo riskuje všetko a dovolí, aby rozhodla dáma...

Začalo sa to bozkom nás opäť zavedie na začiatok 19.storočia, do Londýna v roku 1815. Ella Quinn má skvele naštudované regentské obdobie a jej príbehy sú autentické – pozná zvyky, vtedajšie netradičné i všeobecne známe aspekty spoločenského života. Ovláda historické pozadie, vie správne dobovo obliecť svoje postavy.
Je to krásny únik do žiarivého regentského sveta o tom, čo má robiť mladá dáma, ak muž jej snov nie je tým, za koho ho považuje?!

 „Jedným z dôvodov, prečo mám tak rada obdobie regentstva, je to, že jeho pravidlá v kombinácii so zvyškami odviazaného správania jurajovského obdobia vytvárajú zaujímavé zvyky,“ vysvetľuje autorka Ella Quinn.

V čase vlády kráľa Juraja sa stali veľmi obľúbenými hazardné hry a to pokračovalo aj v období regentstva s jediným rozdielom — dámam sa neodporúčalo venovať takej činnosti. No staršie dámy aj tak hrali. Bolo ohromujúce, aké obrovské sumy ľudia prehrali a koľko rodín hazardné hry zruinovali! Predstavitelia aristokracie nesplácali dlhy obchodníkom, a to viedlo k ich bankrotu. No tie dlhy sa nedali vymáhať zákonnou cestou....

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.