bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skČesi kúpili slovenskú Zlatokopku

Česi knihy slovenských autorov čítajú...ale rozhodne nie v slovenčine, no v preklade. U nás máte v každom kníhkupectve množstvo českých kníh, u susedov slovenské chýbajú. Českí kníhkupci priznávajú – je to nepochopiteľné, slovenské knihy nepredávame. Mnohí dokonca pred rokmi zrušili oddelenia slovenských kníh. Relatívny úspech tak majú aspoň Slováci preložení do češtiny.

ZlatokopkaV češtine si možno prečítať Jozefa Banáša, Jozefa Kariku či Táňu Keleovú-Vasilkovú, ktorú Česi v poslednom období akoby objavili – vyšlo tam už 15 Tániných kníh (viac na jej stránke www.vasilkova.sk),  no až posledné roky prekonávajú desaťtisícové predaje, čo je na Slovensku samozrejmosť už po mesiaci-dvoch.

V češtine tiež nájdete Juraja Šeba, Katarínu Gillerovú, Janu Pronskú, Emire Khidayer, Michala Hvoreckého, Gustáva Murína a najnovšie aj Luciu Saskovú. Čechom sa totiž zažiadalo Zlatokopky :)Lucia Sasková
Lucia Sasková potvrdila, že pred pár dňami podpísala zmluvu na knižné a elektronické vydanie Zlatokopky v českom jazyku s pražským vydavateľstvom Motto, ktoré patrí do vydavateľskej skupiny Albatros Media, a.s.  O vydanie Zlatokopky (u nás vydavateľ Slovenský spisovateľ)v češtine pritom bojovalo viacero českých vydavateľstiev.  Nakoniec rozhodli skúsenosti vydavateľstva Motto a zmluvné podmienky.

O výbere vydavateľstva Motto zo skupiny Albatros Media  rozhodlo to, že okrem českej knižnej stálice Haliny Pawlowskej už roky v češtine úspešne vydáva romány spomínanej Kataríny GillerovejDžínsové denníky Zuzky Šulajovej.

Zlatokopka Román Zlatokopka je pritom len druhým románom 26- ročnej talentovanej autorky Lucie Saskovej, ktorá neskrýva spokojnosť s čitateľským záujmom o svoju knihu. „Pre mužov sa stali zlatokopky, luxusné kočky módnym doplnkom, vecou, ktorá je k dispozícii vždy, keď potrebujú, asi ako drahé auto,“ tvrdí autorka.

Zlatokopka je príbeh o mladej žene, ktorá v klenotníctve predávala diamantové šperky - najčastejšie zlatokopkám, ktoré prichádzali v sprievode svojich partnerov. Po čase sa sama stala jednou z nich. Svojho o hlavu menšieho partnera s plešinkou a bruškom pomenovala Chrústik. Zaplatil jej plastiku, aby mala vysnívané trojky, pery jej dal napichať botoxom, čo sa jej až tak nepáčilo, ale čoraz častejšie jej zveroval svoju zlatú kartu...

Prečítajte si viac (aj úryvok) v článku: Prichádza Zlatokopka. Pripravte sa na ňu!

Milan Buno

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.