bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skČasozberná kronika našej rodiny

Darček, ktorý určite poteší, pretrvá dlhé roky a je originálny. Časozberná kronika našej rodiny totiž umožňuje zachytiť tie najdôležitejšie momenty v roku, aby sme sa k nim mohli ako rodina vracať.

Vyfoťte sa ako rodina každý rok na rovnakom mieste, pridajte fotografie z mimoriadnych udalostí a akcií, ktoré sa v danom roku stali.
Spoločné oslavy celej rodiny, svadby, výročia a stretnutia, kde ste naozaj všetci – možno raz-dva razy za rok.
A pripíšte niekoľkými vetami, aké to všetko bolo.

Budete tak mať krásne uchované najdôležitejšie a najzaujímavejšie chvíle a udalosti z celého roka vašej rodiny. Po čase sa budete môcť nad kronikou zasmiať a zaspomínať si. A ako rodinný poklad vám vydrží i ďalšie generácie.
Kroniku môžete neskôr posunúť svojim deťom alebo vnúčatám, ktoré tak získajú vzácne spomienky.

„Spomienky sú jediným rajom, z ktorého nás nemôžu vyhnať.“
Spoločné momenty strávené v rodinnom kruhu, prezeranie starých fotografií a vôňa čerstvo napečenej bublaniny.
Viete si predstaviť túto idylku? Presne takouto predstavou sa pri tvorbe Časozbernej kroniky našej rodiny nechala inšpirovať zakladateľka rodinného vydavateľstva Babičkárstvo, Monika Kopřivová.

Časozberná kronika našej rodiny je ideálna ako darček k mnohým príležitostiam:

  • pre rodinu s deťmi ako veľký darček na Vianoce
  • pre rodinu, ktorá čaká nového potomka
  • pre novomanželov k svadbe
  • na Vianoce pre babku a dedka, ktorí chcú zaznamenávať hlavné udalosti v živote rodiny, detí a vnúčat
  • k narodeninám pre kohokoľvek, kto bude mať chuť stať sa rodinným kronikárom.

Spomienky celej rodiny

Časozberná kronika našej rodiny umožňuje zdokumentovať 10 rokov života rodiny. Každému roku je venovaných 14 stránok. Môžete tu zachytiť svoje narodeniny, tradičné rodinné udalosti, rodinné výlety, spoločné Vianoce alebo mimoriadne udalosti ako svadba, narodenie dieťaťa či sťahovanie.
Každý rok inou farbou, takže je to navyše prehľadné.

Ku každej téme stačí jedna fotografia a niekoľko vašich viet. Písanie kroniky vám uľahčia návodné otázky a tipy, aké pridať fotografie. A je úplne na vás, či budete kroniku vypĺňať v priebehu roka, alebo si k nej sadnete vždy raz za rok.

Praktická a originálna

Kronika má veľký formát (30x30 cm), takže sa tam toho veľa zmestí a nemusíte fotografie obstrihávať, či zmenšovať. Je tam priestor na fotky na šírku aj výšku s rozmermi 10x15 cm.
Papier je kvalitnejší a má vysokú gramáž, takže sa tak rýchlo nepoškodí, nenatrhne, nepokrčí. Kniha má pevnú väzbu, aby vydržala veľa rokov.
Časozberná kronika našej rodiny je krásny darček pre každú rodinu. Stane sa studnicou rodinných zážitkov a natrvalo zachytí, ako šiel čas. Akí sme boli v jednotlivých rokoch my, naše deti a všetci naši blízki a čo sme spolu prežili.

Milan Buno, literárny publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.