bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skČarovná vila. Nezabudnuteľné leto. A skryté tajomstvá sa derú na povrch

Séria Sedem sestier od Lucindy Riley bola obrovským hitom nielen vo svete, ale aj na Slovensku. Autorka si získala čitateľov najmä svojím rozprávačským umením...a to opäť dokazuje aj v novinke Olivovník.
Príbeh Lucinda napísala len tak pre radosť, pre seba po rodinnej dovolenke na Cypre. Až neskôr sa ho rozhodla vydať a dobre urobila. Pôvodný názov bol Helenino tajomstvo, ale potom ho premenovala na Olivovník.

Olivovnik

Pred vyše dvadsiatimi rokmi strávila baletka Helena čarovné prázdniny na Cypre, kde mal jej krstný otec Angus prekrásnu vilu, a prežila tam aj prvú lásku. Po Angusovej smrti vilu zdedila a teraz sa s rodinou a priateľmi vracia na ostrov.

Uprostred záhrady stojí strom. Ešte stále na ňom visí jeden koniec hojdacej siete, v ktorej kedysi odpočívala moja matka, vystrapkané povrazy vyzerajú ako staré špagety. Vtedy dávno som dal tomuto olivovníku meno „Starček“, pretože mi viacerí dospelí povedali, že tam stojí odnepamäti. Zatiaľ čo okolo neho všetko postupne zoschlo a odumrelo, on rástol a mohutnel, možno vďaka tomu, že odhodlaný prežiť storočia odoberal životnú silu svojim hynúcim botanickým susedom.

Helena dúfa, že tu spoločne strávia nádherné leto, no len čo otvorí dvere Pandory, zmocní sa jej čudný pocit, že práve odchýlila mytologickú skrinku plnú zla a nástrah. Pod idylickou krásou domu číhajú tajomstvá, ktoré sa po rokoch vynárajú na povrch.

Helena nikdy neprezradila oddanému manželovi Williamovi, otcovi svojich dvoch mladších detí, ani Alexovi, trinásťročnému synovi z predošlého vzťahu, kto je Alexovým otcom. Uvedomuje si, že pravda môže byť niekedy zničujúca.

Boli takí mladí… ona takmer šestnásťročná, on takmer osemnásťročný, no aj tak nevedel nič o následkoch ich vzťahu ani o tom, ako odvtedy žila. Ako ich láska zmenila jej život.

Keď však stretne šarmantného miestneho vinára Alexisa, udalosti naberú rýchly spád. Helenin bystrý syn Alex nevraživo sleduje, ako Alexis dvorí jeho matke, a zmieta sa medzi pocitom, že by ju mal chrániť, a zúfalou túžbou dozvedieť sa, kto je jeho otcom. Navyše ho na nádhernom ostrove, rodisku bohyne lásky Afrodity, zasiahne Amorov šíp a chlapec sa beznádejne zaľúbi do krásnej Chloë. S rovnakou vášňou však nenávidí svojho úspešnejšieho soka Rupesa.

„Povedz mi úprimne, už k nemu nič necítiš? Lebo mám pocit, že mi niečo tajíš.“
„Mám ho rada aj naše spoločné spomienky, ale nie, Sadie, nejde o nič viac.“
„Vážne? Len tak uvažujem, to, že sa tvoj prvorodený syn volá ako tvoja prvá láska, je úplná náhoda?“
„Sadie, preboha! Jednoducho sa mi to meno páči, to je všetko.“

Olivovník je láskavý a dojímavý príbeh o tom, ako sa správame, keď sme primladí a nevieme riešiť životné situácie. Je aj o tom, ako polopravdy a klamstvá podkopávajú ľudské vzťahy, ako môže pocit viny a zrady rozdeliť aj najbližších členov rodiny a priateľov a ako láska, lojálnosť a čestnosť vytvárajú spojivo, ktoré nás podrží aj v najťažších časoch.

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.