bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skČarodejníci, milované knižnice a moc, o akej netušila

Napínavý a dobrodružný romantasy príbeh, v ktorom si zamilujete hlavnú hrdinku Elisabeth. Je odvážna, rozumná, empatická a hoci sa dopúšťa chýb, nezlomia ju. Má srdce na správnom mieste, občas je strelená a hlavne miluje knihy.
To je Mágia rodu Thornovcov.

Čarodejníci sú zlí. Elizabeth to vedela odjakživa. Vychovávali ju ako najdúcha v jednej z austermeerskych veľknižníc. Vyrastala tak medzi čarodejníckymi knihami – grimoármi, ktoré si šepkajú na policiach a rinčia železnými reťazami. Ak ich niekto oslobodí, zmenia sa na bizarné obludy z atramentu a kože. Elisabeth dúfa, že sa jedného dňa stane strážkyňou a bude chrániť kráľovstvo pred ich mocou.

Riaditeľka ju viedla popri policiach k cele, uprostred ktorej stál stôl pripevnený k podlahe. Jeho atramentom zafarbený povrch osvetľovala žltkastým svetlom jediná olejová lampa. Truhlicu, ktorá až znepokojivo spolupracovala, položili na stôl vedľa štyroch obrovských rezných rán pripomínajúcich stopy po pazúroch. Elisabeth pohľadom neustále zabiehala k škrabancom. Vedela, čo ich spôsobilo. Vedela, čo sa stane, keď sa grimoár vymkne spod kontroly...

Pri útoku na knižnicu však utečie najnebezpečnejší grimoár. Elisabethina zúfalá snaha zastaviť ho spôsobí, že ju obvinia z účasti na zločine a postavia pred súd. Ocitne sa sama len so svojím úhlavným nepriateľom čarodejníkom Nathanielom Thornom a jeho záhadným démonickým služobníkom uprostred sprisahania plánovaného desaťročia, ktoré by mohlo znamenať skazu nielen pre veľknižnice, ale aj pre celý svet.

Postupne, ako jej spojenectvo s Nathanielom silnie, Elisabeth spochybňuje všetko, čo sa doteraz naučila – o čarodejníkoch, o jej milovaných knižniciach, ba dokonca aj o sebe samej. Objaví v sebe totiž moc, o ktorej netušila, a budúcnosť, o akej ani nesnívala.

Pozrite si video s autorkou Margaret Rogerson:

Mágia rodu Thornovcov vás chytí – výborná zápletka, perfektne premyslené kulisy, klasický záporák a hlavná hrdinka, ktorú si obľúbite. Elisabeth je zvedavá, smelá, skromná, empatická a hoci je mladá, má charizmu. Je uveriteľná, dopúšťa sa chýb, no vie sa otriasť a ísť ďalej za svojím cieľom. V tomto je rozhodne sympatická.

Autorka príbeh výborne rozbehla, možno budete potrebovať pár strán, kým prijmete grimoárov, ale potom sa spustí akcia a už to fičí.

Margaret Rogerson píše fantasy literatúru pred mládež. Rada číta, píše, no vo voľnom čase sa venuje aj kresleniu, sledovaniu dokumentov či vareniu pudingu. Rada sa prechádza v prírode, kde hľadá ropuchy a hríby.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Lucia Vráblicová:

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.