bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skCamilla Läckberg sa po jedenásty raz vracia do Fjällbacky

Niektorí si už mysleli, že dobrodružstvá dvojice Erika Falcková a Patrik Hedström sa skončili. O to viac majú fanúšikovia tejto severskej série radosť – vracajú sa v novom už jedenástom príbehu s názvom Kukučie vajce. Fjällbackou otriasajú dve hrozné udalosti bez zjavnej súvislosti a je na našich hrdinoch, aby sa pustili do pátrania.

Vo výstavnej sieni nájdu mŕtve telo slávneho fotografa, ktorého brutálne zavraždili len pár dní pred dlho očakávanou vernisážou fotografií.
Krátko nato sa spisovateľ Henning Bauer, nominant na Nobelovu cenu za literatúru, ocitne v smrteľnom nebezpečenstve na neďalekom ostrove, kde písal svoj nový román. 

Patrik Hedström s kolegami z tanumshedskej policajnej stanice sa pri vyšetrovaní oboch prípadov dostanú do slepej uličky.
Erika Falcková pri hľadaní námetu na novú knihu pátra po štokholmskej tragédii z roku 1980 a zistí, že nešlo o nešťastnú náhodu, ale o vraždu. Postupne si uvedomuje, že nitky siahajú až do súčasnosti a staré hriechy sa sebou zanechávajú dlhé tiene...

Kukučie vajce je opäť vydarená severská detektívka v duchu, ako sme boli od Camilly zvyknutí. Áno, po dlhých rokoch sa možno cítila unavená a tak trošku vyhorená, potrebovala pauzu od tejto dvojice...ale našťastie sa k nej vrátila. “Tešilo ma to. Ako spisovateľ sa snažíte stále posúvať dopredu a pridávate do svojej autorskej sady ďalšie nástroje,“ dodáva na margo novej knihy.

Séria Fjällbacka

Celá séria Camilly Läckberg je považovaná za jednu z najlepších severských krimi. Je zaujímavá nielen napínavým dejom, dokonalým psychologickým rozborom postáv, autentickými dialógmi, logickými rozuzleniami, ale najmä familiárnym pocitom z realisticky vykreslených hrdinov a hrdiniek.

„Skvelé pokračovanie detektívok z Fjällbacky. Napínavé a vzrušujúce,“ tvrdia v Allas.

Camilla Läckberg patrí medzi najobľúbenejšie švédske autorky detektívok. Jej napínavý románový cyklus o Fjällbacke vyšiel v 60 krajinách a z kníh sa predalo vyše 22 miliónov výtlačkov. Zároveň je aj úspešnou podnikateľkou, jednou zo zakladateliek Invest In Her – investičnej firmy zameranej na podnikateľky a ich rovnoprávne postavenie na trhu. Vo Vydavateľstve SLOVART vyšli knihy Camilly Läckberg v preklade Márie Bratovej.

Milan Buno, knižný publicista
Foto: Slovart, wikimedia/Lesula

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.