bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skTáto kniha sa číta sama, tvrdí Adela Banášová

Nový život bez chlapa Komplikovaný vzťah, vášnivé erotické hry, šokujúce zvraty a prekvapivá pointa. Na knižný trh prichádza moderný, dynamický román zo súčasnosti Nový život bez chlapa. „Rozhodne som sa pri jeho čítaní nenudila, príbeh má spád a sled prekvapivých udalostí,“ tvrdí Adela Banášová. Patrí medzi viaceré známe tváre, ktoré si novinku prečítali a doslova si na nej zgustli. „Táto kniha vás rozhodne nenechá ľahostajnými,“ súhlasí jej moderátorská kolegyňa Jarka Hargašová-Lajčáková. S úsmevom dodáva, že kniha sa číta dobre a rýchlo možno aj preto, aby ste sa toho otravného chlapa zbavili. „Autori zrejme dosiahli to, čo chceli – vyvolali emócie, zaujali ma, vyprovokovali.
Adela Banášová Nový život bez chlapa napísali dvaja autori pod pseudonym Buless v rámci literárneho projektu Mám talent. Podľa informácií vydavateľstva Ikar ide o mediálne známych ľudí, preto chcú zostať anonymní. „Ľahko ma to vtiahlo do deja a je nepostrehnuteľné, že to písali dvaja autori,“ čuduje sa speváčka Beata Dubasová. Na vyše 150 stranách rozohrávajú príbeh ambicióznej novinárky Niny a jej partnera Alexa, ktorý ju postupne zneisťuje, deptá, ponižuje a zosmiešňuje. „Práve skúsenosti vo vzťahoch bývajú tie najtvrdšie,“ myslí si Adela Banášová a podľa nej je najšokujúcejšie, keď si uvedomíte, aké absolútne bežné môžu byť dramatické udalosti, o ktorých si v novele prečítate. V každom z nás je trochu manipulátora, každý muž v našom vzťahu ním potenciálne môže byť a je dobré vedieť čím skôr to odhaliť. „Pri čítaní tejto naozaj mimoriadne pútavej knihy som si uvedomila, koľko existuje úžasných mužov, ktorých poznám a o ktorých by sa takáto kniha napísať nedala,“ dodáva populárna moderátorka.

Michal Viewegh Knihu si na dovolenke na Hvare prečítal aj v súčasnosti najčítanejší český autor Michal Viewegh.Talent autorom rozhodne uprieť nemožno. Príbeh je svižný a majstrovsky napísaný,“ hovorí autor viacerých bestsellerov, ktoré boli aj sfilmované. Pre náročnejšieho čitateľa by sa podľa neho dala rozvinúť kompozícia, dialógy, hlbšia psychológia postáv, no v takejto podobe je to príbeh zo života. Letné, oddychové čítanie, ako to zrejme aj autori zamýšľali, myslí si M.Viewegh a dodáva: „Pri čítaní ich príbehu som naozaj získal averziu voči tej odpornej hlavnej postave...a trpel som, že sa Nina tomu idiotovi nevzoprela skôr.

B.Dubasová Áno, hoci Alexove zhadzovania a urážky Ninu zraňujú, rozchod tvrdošijne odmieta. Úplne opantaná erotickými hrami odmieta analyzovať každý varovný signál aj zistenia svojej priateľky. Precitne, až keď Milena za nevyjasnených okolností zahynie. Vytriezvenie však znamená ďalšie nečakané komplikácie, na ich riešenie nestačí ani alkohol, ani odhodlanie skoncovať s Alexom. Keď sa napokon na takýto krok odhodlá, stane sa niečo, čo by jej nenapadlo ani v tom najhoršom sne... „Je to rozhodne zaujímavé čítanie pre všetky moderné ženy, ktoré nemajú predsudky,“ odporúča moderátorka Matka Brychtová. „Knižka je napísaná ľahkým perom a keď sa do nej pustíte, musíte ju dočítať až do konca.“ A práve ten vás šokuje, hoci ho možno tušíte posledné desiatky strán. Stále si však nie ste istí, váhate... „Páčili sa mi práve tie prekvapivé a náhle zvraty, až s prvkami detektívky,“ prikyvuje B.Dubasová.

Brychtova Podľa terapeutky Moniky Herdovej je príbeh autentický a presvedčivý. Téma, ktorá oslovuje veľa žien. Príbeh, pri ktorom si uvedomíte, že aj horlivá túžba môže zabíjať a kladiete si otázky: „Čo to so sebou my ženy robíme, keď sme schopné až takto ohnúť chrbát? Kam až siaha neúcta k nám samým? Čo všetko sme schopné urobiť za trochu lásky?“ pýta sa psychoterapeutka. Túžba bez rozumu je ako kvet bez vody. Rýchlo stráca na sile a kráse. Ako žena bez úcty...

Prečítajte si úryvok z knihy „Nový život bez chlapa.