bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBude vás mraziť... Je tu Anděličkářka

Séria detektívnych príbehov, v ktorých napínavé a tajuplné prípady rieši dvojica spisovateľka Erika Falcková a detektív Patrik Hedström, pokračuje novinkou Anděličkářka. Strhujúce a napínavé severské krimi o tajomnom zmiznutí rodiny a o odhaľovaní minulosti, ktorá mala zostať skrytá.

Presuňme sa na ostrov Valö, kde počas Veľkej noci roku 1974 zmizla rodina Elvanderovcov. Rodičia a tri deti. V dome zostala iba ich ročná dcérka Ebba, ktorá prežila...
O niekoľko rokov neskôr sa Ebba vracia do domu, aby sa tam s manželom usadili. Rozhodli sa, že dom zrekonštruujú, ale sotva začnú s opravami, niekto sa pokúsi ich dom podpáliť. A keď Ebba a Marten odstránia podlahu v jedálni, nájdu pod ňou zaschnutú krv.
Zdá sa, akoby im zlo z minulosti bolo stále v pätách. Pri vyšetrovaní podpaľačského. Erika Falcková a Patrik Hedström rozpletajú pri vyšetrovaní podpaľačského útoku druhú líniu tajomného prípadu, v ktorom sa zlo prenáša počas generácií z rodičov na deti. Nevysvetliteľný prípad zmiznutia, o ktorom chce Erika napísať knihu.
Dočká sa tajomná záhada konečne rozuzlenia?
Vráti sa zlo z minulosti?

Anděličkářka je prvotriedne severské krimi od najpredávanejšej švédskej spisovateľky. Jej knihy vychádzajú v 38 jazykoch v 55 krajinách celého sveta. Celosvetovo sa z nich predalo už vyše 10 miliónov výtlačkov.

lackbergCamilla Läckbergová stvorila sympatickú detektívnu dvojicu a prípady umiestnila do prímorského idylického mestečka Fjällbacka, ktoré skutočne existuje a narodila sa tam Camilla. Výborná znalosť mesta a jeho okolia prispeli veľkou mierou k perfektnému vykresleniu napínavej atmosféry. Camilla tiež majstrovsky využíva odborné znalosti svojho bývalého manžela Martina Melina, ktorý je policajtom.

Camilla Läckbergová vyštudovala ekonómiu a niekoľko rokov sa jej aj venovala. Písanie detektívok bolo pre ňu iba snom. Pod vianočný stromček však raz dostala kurz tvorivého písania „Ako napísať zločin“ a vzápätí jej kariéra nabrala úplne iný smer. Práve počas tohto kurzu začala písať román, ktorý následne vyšiel ako Ľadová princezná. Dva z jej románov sa vo Švédsku dočkali aj filmového spracovania. Ako sama tvrdí, „nezaujímajú ma krvavé, či hrozivé detaily príbehu, ale skôr psychologické pozadie zločinu. Práve temná stránka ľudskej povahy je to, čo ma na detektívkach priťahuje najviac a čo považujem za najatraktívnejšie.“

Objednajte si severskú detektívku Anděličkářka
Kupit bux.sk


A Camille sa darí, čo dokazujú aj mnohé ocenenia: v roku 2005 získala cenu Švédsky autor roka, o rok neskôr ju ocenili v ankete People´s Litterature Award a v roku 2008 vyhrala International Grand Prix de Litterature Policiere.

Milan Buno
23.6.2014

svedsko

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.