bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBratislava a okolie pre deti. 25 skvelých výletov

Máte radi prírodu a chodievate na turistiku? Či už je to pešo alebo na bicykloch. Alebo pokojne aj autom na dané miesto a tam už po svojich...

Máme pre vás skvelý tip zo série výletov pre rodiny s deťmi. Už vyšla Bratislava pre deti, potom Tatry pre deti a teraz je tu tretia kniha edície Bratislava a okolie pre deti. Autori naďalej mapujú najkrajšie trasy a lokality na Slovensku z pohľadu detí a ponúkajú konkrétne trasy, ako spoznávať Slovensko pešo, na bicykli, autom či pohľadom z výšky.

Bratislava a okolie pre deti ponúka 25 najkrajších výletov pre deti v Bratislave a jej bezprostrednom okolí. Tak napríklad:

  • ZOO, Botanická záhrada či za mamutmi do múzea SNM
  • Za rímskymi vojakmi ku Gerulate
  • K bunkru a Dunaju do Dunajských luhov
  • K tajomnej zrúcanine na Biely Kameň
  • Za zvieratkami a hrami na Farmu pod Gaštanom
  • Na vežu a k Čertovým zubom k rozhľadni Kukla
  • Za koníkmi a studňou k Rozálke

Množstvo informácií, textov, fotografií a ilustrácií je ideálnym námetom na plánovanie rodinných výletov a zmysluplného trávenia voľného času s deťmi. Doplnkom knihy je aj maľovaná mapa Bratislavy a jej okolia s naznačenými výletmi.

Autorská dvojica Daniel Kollár a Viera Poláková zmapovala v knihe 25 trás, ktoré sa ocitli v prvej publikácii Bratislava pre deti, ako aj ďalších 25 výletných lokalít v Bratislave a okolí. Kniha Bratislava a okolie pre deti zábavným a vizuálne zaujímavým spôsobom spracováva jednotlivé miesta a atrakcie mesta vhodné na detské aktivity z pohľadu turistiky, bicyklovania, prehĺbenia vedomostí, hier a oddychu. Predstavuje detskému čitateľovi a jeho rodičom zaujímavé zákutia Bratislavy a okolia vhodné na návštevu a trávenie voľného času a zároveň prehlbuje poznanie o javoch a skutočnostiach, ktoré tvoria súčasť mesta a života jeho obyvateľov.

Súčasťou knihy je aj množstvo praktických informácií a rád potrebných pri plánovaní týchto výletov. Hoci takmer na každé miesto sa dnes už dostaneme autom, autori odporúčajú predovšetkým pešie či cyklistické výletné trasy.
Nechýbajú informácie o dĺžke, prevýšení či náročnosti týchto trás, ktoré však závisia aj od veku dieťaťa a jeho kondície. Ide väčšinou o spriemerované údaje a odporúčania, no prakticky každý výlet môže v prítomnosti rodiča absolvovať ktorékoľvek dieťa vo veku od troch do pätnásť rokov. Samozrejme, trvanie výletu sa môže meniť – výlet sa dá skrátiť či predĺžiť podľa dispozícií dieťaťa a je len na rodičoch, akú alternatívu si zvolia.

Milan Buno, knižný publicista

 

 

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.