bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBotox, vysnívané trojky a hlavne veľa peňazí. Zlatokopka

„...ešte zaujímavejšie situácie nastávali, keď samičky prišli zisťovať, koľko na ne chlap obetoval, vrátiť dary a prosiť, aby sme im za ne dali peniaze. A my sme im museli diplomaticky oznámiť, že to jednoducho nejde. S nacvičeným úsmevom, pretvárkou a neoblomnosťou.“

O zlatokopkách boli nakrútené filmy, spieva sa o nich a trefne to zarapoval aj Rytmus:
"Ide ti len iba o love/ od začátku ideš len na hotové/ darčeky, kabelky, Luis Vuitton nové..." Zlatokopectvo je stále IN, hoci sa možno robí sofistikovanejšie ako kedysi J Možno poznáte nejakú zlatokopku, možno takú máte vo svojom okolí.  „Pre mužov sa stali takéto luxusné kočky módnym doplnkom, vecou, ktorá je k dispozícii vždy, keď potrebujú, asi ako drahé auto,“ povedala svojho času Lucia Sasková, ktorej pred desiatimi rokmi vyšla prvá Zlatokopka. A bol to megahit!
Kniha je už dlhšie vypredaná, no čitateľky – najmä nová generácia – sa po nej zháňa. Preto vydavateľstvo prichádza s novým vydaním tohto slovenského bestselleru a s ešte krajšou obálkou.

Je to príbeh o mladej žene, ktorá v klenotníctve predávala diamantové šperky - najčastejšie zlatokopkám, ktoré prichádzali v sprievode svojich partnerov. Po čase sa sama stala jednou z nich. Svojho o hlavu menšieho partnera s plešinkou a bruškom pomenovala Chrústik. Zaplatil jej plastiku, aby mala vysnívané trojky, pery jej dal napichať botoxom, čo sa jej až tak nepáčilo, ale čoraz častejšie jej zveroval svoju zlatú kartu...

Príbeh si vás získa štýlom písania, ale najmä samotnými postavami a rozprávaním. Miestami šokuje, zaskočí, možno niektorým otvorí oči. Je to napínavé, šťavnaté, pichľavé a nedokážete sa odtrhnúť. Lucia skvele opísala pipenku, ktorá za peniaze urobí hocičo. Miluje všetko luxusné – kabelky, značky ako také, autá, domy...zbožňuje peniaze, ktoré pre ňu znamenajú bezstarostný život. Nechá sa oblapávať pupkatým tučniakom, nechá si šepkať do ucha slizké lichôtky, nechá so sebou zametať...hlavne aby boli lóve.

Ešte popri škole som brigádovala v obchode s klenotmi. Luxusné značky, drahé kovy, diamanty a iné nezmysly pre ľudí, ktorí nevedeli, čo s peniazmi. Alebo pre tých, ktorí nevedeli, čo so svojím libidom, a potom sa potrebovali zbaviť výčitiek svedomia kvôli svojim manželkám, milenkám, priateľkám. Bolo zaujímavé sledovať nadržaných bohatých samcov, no nech nepreháňam, skôr samčekov, zakomplexovaných a trápnych, ktorých stále neprešla puberta a vedeli oplieskať kopu prachov len na to, aby si užili s nejakou samicou či samičkou aspoň jednu vášnivú noc. V najlepšom hoteli s wellnessom, vírivkou, šampanským od hotelového servisu a so všetkým, čo k tomu patrí.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.