bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBola liečiteľka Márie Terézie skutočnou čarodejnicou?!

Preneste sa späť do histórie, do obdobia Márie Terézie a poslednej čarodejnice... Toto je príbeh, ktorý zaujme samotným námetom – dôverníčka panovníčky čarodejnicou? – ale tiež historickými opismi a prostredím, ktoré autorka vystihla veľmi verne.

Posledná čarodejnica z Ostrihomu.

Píše sa rok 1735.
Veľká vlna honu na čarodejnice v Uhorsku vrcholí. Felícia Šárošiová, pätnásťročná dcéra ostrihomského pekára, pochádza z rodiny, v ktorej ženy v každej generácii dedia čarodejnícke schopnosti a ona je jednou z nich.

Felícia sleduje, ako jej milovanú tetu odvlečú, mučia a upália na hranici. Krásna Kata Šárošiová pred svojou smrťou zverí dievčaťu dôležitý tajomný predmet.

Mala som pocit, akoby ma ten malý tenký predmet, ktorý som schovala do vrecka svojej zástery, pálil na stehne, a to aj cez sukňu a spodničku. Neodvážila som sa ho však nechať doma…

Rodina Šárošiová musí utiecť pred prenasledovaním a v nádeji na nový život sa presťahuje z Ostrihomu do Budína, kde sa Felícia potajomky priúča liečiteľstvu a čarodejníctvu od tajomnej čarodejnice z Gellértovej hory.

Neskôr si so svojím manželom otvoria malú kaviareň vo Viedni a stane sa dôverníčkou Márie Terézie, ktorej pomáha svojimi liečiteľskými schopnosťami. Medzitým prebiehajú boje o rakúske dedičstvo. Felícia cíti, že musí svojimi znalosťami pomôcť zraneným vojakom, a to aj v prípade, ak sa takto stane podozrivou z čarodejníctva. Snahou pomôcť vojakom a dobrými úmyslami vystaví skúške krehké priateľstvo s Máriou Teréziou.

Posledná čarodejnica z Ostrihomu  je jedinečný román z pera maďarskej spisovateľky Janky Fabián. Je plný mágie, kúzla a čarodejníctva. Zažijete dobový čarodejnícky proces, paniku, hystériu aj strach. Budete vnímať obavy ľudí, ktorí veria v povery...a miestami budete škrípať zubami.

Janka Fabián sa narodila v roku 1973 vo Vacove. Vyštudovala históriu a angličtinu na Univerzite v Miškolci a o pár rokov neskôr aj franúzštinu na Univerzite Eötvösa Loránda v Budapešti. Niekoľko rokov pôsobila ako učiteľka jazykov na voľnej nohe v Budapešti.

Jej prvý román Emmina láska vyšiel v roku 2009. Odvtedy jej vyšlo ďalších dvadsať historicko-romantických románov, ktoré sa vďaka stabilnej a vernej čitateľskej základni umiestnili na popredných miestach rebríčkov bestsellerov.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.