bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBoj proti silám temna. Je tu Návrat

Všetko sa to začalo obradom vyvolenia, ktorý sa skončil katastrofou. Pritom Carrington sa ten okamih pripravovala celý život. Potom prišla vzbura, v meste vyčíňal vrah a korupcia zasiahla najvyššie miesta vo vláde...

Tak sa začínala séria Prorok a prvá kniha Vyvolenie.
V druhej knihe Povolanie sledujeme riskantné záchranné akcie, rozkoly v tábore prorokov a snahu Remka, manžela Carrington, získať nad situáciou opäť kontrolu...

Teraz je tu tretí diel Návrat. Posúvame sa o dvadsať rokov neskôr a svet sa zmenil. Je iný a oveľa nebezpečnejší. Pod povrchom čosi vrie a prichádza zmena. Ľudia to vedia.

Vravia, že sa blíži prebudenie.
Že kľúčom k nemu je ona.
Nájde však svoju identitu vo svetle skôr, než zahynie v temnote?

Od chvíle, keď Carrington a Remko Brantovci boli nútení nechať svoju dcérku Elise vo vládnom meste, uplynulo dvadsať rokov. Hoci spolu s ostatnými prorokmi utiekli ďaleko mimo dosahu vlády, nikdy sa nevzdali nádeje, že ju z rúk zradcu zachránia. Ten sa medzitým stal prezidentom a mesto voviedol do novej éry „pokoja“, navodenej sérom Genezis, ktoré z ľudskej pamäti vymazalo všetky spomienky na city aj vzburu.

Tajuplný Aaron a jeho proroci však ešte nepovedali posledné slovo a pokúšajú sa zničiť ilúziu, ktorú vláda krvopotne budovala. Keď proroci vyšlú vyvolených Siedmich, aby zachránili Elise a priniesli do mesta prebudenie, medzi svetlom a temnotou sa rozpúta posledná bitka.

Je možné, že kľúč ku konečnému víťazstvu drží v rukách dievča s podivnou mocou, ktoré sa odjakživa cítilo opustené, hoci jeho ľud naň nikdy nezabudol. V boji proti silám temna bude jej jedinou zbraňou práve táto pravda.

Návrat dokazuje šikovnosť Rachel Dekkerovej – vynikajúci sci-fi triler s pozoruhodne vykreslenou dystopickou spoločnosťou. Silné zobrazenie boja o dobro a zlo.
Rachel vás vtiahne pútavým príbehom, jednotlivými postavami a vy precítite všetky ich emócie. Hnev, lásku, zradu, nádej, bezmocnosť...

Výborne sa vyvíjajú aj postavy. Carrington a Remka sme spoznali ako tínedžerov na prahu dospelosti, v tretej časti sú to ľudia v strednom veku. Zmenili sa, posunuli sa ďalej a snažia si spomenúť na svoju identitu.
Ústrednou postavou je však Elisa, ktorá vyrastá na ponurom mieste celkom bez rodičov. Sledujeme jej zápas o vlastné ja. O ukotvenie, aby zistila, kým vlastne je...a potom sa snaží len prežiť. A riskuje všetko, aby ostatných vyviedla z temnoty.

„Tak ako pri prvých dvoch knihách, aj teraz dúfam, že sa čitatelia stotožnia s postavami,“ tvrdí autorka Rachel Dekkerová. „A že príbeh Návrat ich prinúti pozrieť sa do svojho vnútra. Položiť si ťažké otázky ako ´kto som?´, ´čo dokážem?´, alebo ´vidím seba tak ako ma vidí Otec?´. Dúfam, že to v nich vyvolá výzvu objaviť svoju identitu a dá im to nádej lepšie pochopiť seba i ostatných. Presne takýto vplyv mal na mňa tento príbeh.“

Milan Buno, literárny publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.