bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skBibliotéka 2018. Na čo a na koho sa môžete tešiť?

Jeseň je vždy v znamení kníh a prípravy na Vianoce. Už hľadáme vhodné knižné darčeky, vyberáme, kupujeme do zásoby. Aj preto sa Bibliotéka vždy teší takému záujmu. Aj tento rok sa máte na čo tešiť – desiatky besied, autogramiád a stretnutí so spisovateľmi. Rôzne akcie, podujatia, tvorivé dielne, krsty kníh, autorské čítania, hry a kvízy... Jednoducho, na štvrtok až nedeľu si nič neplánujte, lebo bude Bibliotéka

 

Bibliotéka sa koná vo štvrtok až nedeľu 8. – 11.novembra v bratislavskej Inchebe. Otvorené každý deň od 10:00 do 19:00, len v nedeľu do 18:00.
Vstupné je 5€, zľavnené pre študentov 2€.
Máme pre vás zopár tipov, čo by sa oplatilo vidieť a navštíviť.

Knihy za super ceny

Ako zvyčajne, nájdete tam státisíce kníh, väčšinu vo veľtržných zľavách, takže bude z čoho vyberať.
Napríklad v stánku Ikar nájdete knihy už od 1 eura a bude ich tam veru veľa. Vyše 2000 rôznych titulov, samozrejme aj knihy z Luxusnej knižnice, YOLi, severské krimi, Odeon ai. Stánok spoznáte ľahko – bude v ľudovom motíve Odetí do krásy.
K nákupu tam navyše dostanete darček:
- pri nákupe nad 15€ si môžete vybrať knihu Moja kuchárka – najlepšie recepty, alebo knižku zo série Urob si sám – Vianočné dekorácie
- pri nákupe nad 25€ dostanete ako darček knihu Hrnčekové koláče, alebo Kiše a tarty. Podľa svojho výberu J

Najväčšie hity knižnej sezóny

Na Bibliotéke nebudú chýbať literárne lahôdky slovenských autorov, ktoré majú ambíciu zaradiť sa medzi hity sezóny.
Jozef Banáš predstaví svoju novinku, komplexný román o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, Prebijem sa!
Po svojich úspešných prvotinách pre silnejšie povahy predstavia aktuálne novinky Sviňa a Mama milovala Gabčíka redaktori Arpád Soltész a Veronika Homolová Tóthová.
Majster strachu Jozef Karika predstaví novú nebezpečnú knihu Priepasť.
A tešiť sa môžete aj na vzácnu zahraničnú návštevu - Heather Morrisová priblíži bestseller Tetovač z Auschwitzu. Príbeh vychádzajúci zo skutočného príbehu Laleho a Gity Sokolovovcov, dvoch slovenských Židov, ktorí prežili koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau a po vojne si našli nový domov v Austrálii.

Okrem nich prídu aj Dano Hevier, Juraj Červenák, Andrea Coddington, Lucia Sasková a mnohí ďalší.

POZOR! V sobotu bude špeciálna návšteva – prídu Oteckovia.
Na svoje si teda prídu všetci fanúšikovia obľúbeného televízneho seriálu. Bude sa krstiť nová kniha Oteckovia a herci ju budú aj podpisovať, tak určite príďte.

FANtastická Bibliotéka

Do sveta fantázie, mystérie a sci-fi vás prenesie FantáziaFEST 2018. Program v sobotu otvorí fantastický stand-up s Martinom Hatalom, držiteľom Ceny Fantázie 2012 a autorom románu Whiskey, krv a striebro, s vystúpením v štýle Silných rečí.
Nebudú chýbať krsty knižných noviniek; psychologického thrileru Dom 490 od Marka E. Pocha, známeho predovšetkým v kruhoch literárnej fantastiky, či 400-stranovej knihy Fantázia 2018, najlepších poviedok šestnásteho ročníka podujatia Fantázia 2018 od organizátorov literárnej súťaže Martinus Cena Fantázie.
A keďže slovenská fantastika smeruje aj do televízie, filmové spracovanie svojich literárnych diel predstavia Jozef Karika a Juraj Červenák.

Cestujte nielen prstom po mape

Bohatým zdrojom inšpirácií objavovať nové kúty sveta sú nepochybne cestopisy. So sprievodcami National Geographic môžete zablúdiť do rôznych zaujímavých krajín. O svoje zážitky a skúsenosti sa podelia cestovatelia, ktorí absolvovali cesty po raji v Atlantiku – Azorských ostrovoch, Číne, či zlatej krajine úsmevov Barme.
Krásou a rozmanitosťou nezaostávajú ani naše Vysoké Tatry. Ak vás však zaujíma, ako vznikli zemepisné názvy ich dobre známych i odľahlých kútov, dozviete sa to v publikácii Príbehy zemepisných názvov Vysokých Tatier.

...lebo deti sú naše knihy

Príbehy rozvíjajú ich predstavivosť a fantáziu, rozširujú slovnú zásobu a majú veľký vplyv na budovanie kreativity. Bibliotéka kladie práve na túto oblasť mimoriadny dôraz a každoročne pripravuje pre deti a ich rodičov špeciálny program.
Na detských pódiách sa deti budú môcť hrať s animátormi, kresliť, spievať, tancovať a stretnúť sa s autormi detských kníh, ktorí budú priamo na veľtrhu čítať. Rodičia sa za ten čas môžu edukovať, ako vybrať knihu pre dieťa alebo ako im správne čítať. Množstvo detských autorov doplní napríklad aj autor obľúbenej malej veľryby Gerdy, Adrián Macho, ktorý si pre návštevníkov pripravil výtvarný workshop.
Hľadajte teda kútiky nazvané Laboratórium čítania. Mama, tata, čítajte s nami a Deti sú naše knihy.

Milan Buno, literárny publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.