bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBIBLIA ŠTÝLU. Tipy a triky pre vás!

Prvý dojem je dôležitý. Učili nás to v detstve, pripomínajú to múdre knižky, odporúčajú úspešní ľudia. Dobrý dojem totiž vytvára živnú pôdu pre príležitosti budúcnosti. Dajte si preto na svojom imidži záležať.

http://data.bux.sk/book/033/981/0339817/medium-biblia_stylu_modny_manual_uspesnych_zien_a_muzov.jpg Vždy sa pri obliekaní sledujte vo veľkom zrkadle a skúste sa na seba pozrieť tak, ako ľudia okolo vás. Nie je vaša sukňa príliš krátka, nemáte pokrčené nohavice? Odstráňte prípadné chybičky skôr, ako si ich všimnú iní.

Pomôže vám v tom novinka Biblia štýlu. Kniha pre tých, ktorí sa pohybujú v profesionálnom prostredí – od praktikantov po generálnych riaditeľov, od predsedníčky rodičovského združenia po vedúcu predstavenstva. Jediný kúsok odevu alebo doplnok dokáže zdôrazniť, kto ste a čo chcete.

vt „Nakupovanie je šport a ja som oboje – tréner aj verný fanúšik. Šatami žijem, dýcham  a milujem ich celý svoj život,“ tvrdí Lauren A. Rothman známa ako Styleauteur. Svetoznáma expertka na módu, štýl a trendy, ktorej práve vyšla novinka Biblia štýlu.
JANET WOZNIAK, bývalá riaditeľka Apple Computer, o knihe povedala: „Dôvtipná a inšpirujúca Biblia štýlu je spoľahlivým návodom ako podryť predpísané pravidlá obliekania sa vo firmách.“

Objednajte si novinku Biblia štýlu.
Kupit bux.sk

kiUrčite budete súhlasiť s Lauren, že prvý dojem vzniká za menej ako päť sekúnd.
Ako chcete vyzerať v očiach ľudí, ktorých stretávate?
Ako chcete zapôsobiť na kolegov, nadriadených, podriadených, či budúcich spolupracovníkov?
Biblia štýlu
prichádza s riešením každodennej dilemy – ako sa vhodne a zároveň štýlovo obliecť do práce. Po rokoch praxe v módnej brandži napísala Lauren ozajstnú Bibliu štýlu, v ktorej nájdete množstvo zaujímavých tipov a odporúčaní. Lauren spolupracovala ako štylistka s mnohými firmami, ktorým vybudovala nový imidž, jej rady a outfity sa ocitli na stránkach Glamour, Real Simple, Vanity Fair, The Washington Post, The New York Post. Píše stĺpčeky pre The Huffington Post, v ktorých sa zameriava na štýl a politiku. 

„Väčšina módnych poradcov operuje skôr prostredníctvom návodov, než striktných a presných predpisov, no aby boli ženy úspešné, potrebujú pochopiť, čo je nevyhnutný základ,“ píše v knihe Laure.. „Pri obliekaní sa žena musí naučiť posúdiť, kedy sa oplatí vyčnievať z radu a kedy radšej minimalizovať riziká, najmä ak potrebuje zanechať extra dobrý dojem.“

uh

Na štýle záleží
Prvý dojem vznikne za menej ako päť sekúnd. Máte  zosúladené šperky? IN! Dávate prednosť pohodlným topánkam, hoci nepasujú k tomu, čo máte oblečené? OUT! Máte na šatách škvrnu alebo dieru na pančuchách a spoliehate sa, že si to nikto nevšimne? Povrchnosť! Myslíte si, že žabky sú vhodné do práce? Zelenáč! Navyše arogantný! 

Myslíte si, že vás sa to netýka, že s vaším imidžom je všetko v poriadku? Čas, aby ste urobili správny prvý dojem a presvedčili, že sa hodíte na tú či onú pozíciu, je zúfalo krátky – jedno žmurknutie. Vašich kľúčových päť sekúnd sa môže odohrať na chodbe, keď po ceste na interview nevedomky prejdete okolo niekoho dôležitého, alebo v momente, keď vstúpite do konferenčnej miestnosti, kde sa má odohrať dôležitý míting. Vo svete biznisu váš odev predstavuje brnenie, ktorým demonštrujete silu a kompetentnosť.

Objednajte si novinku Biblia štýlu.
Kupit bux.sk

f10 najväčších profesionálnych módnych faux pas... alebo čo do práce nepatrí!

Ženy:
1.         špagetové ramienka, viditeľné ramienka podprsenky, hlboké výstrihy;
2.         viditeľné línie nohavičiek;
3.         nahá pokožka okolo pása (pred odchodom do práce sa pred zrkadlom zohnite a
kontrolujte, či vám spod topu „nevykuknú“ tukové faldy);
4.         priesvitné, príliš obtiahnuté a príliš krátke kusy, topy odhaľujúce chrbát;
5.         zašpinené, roztrhnuté, pokrčené a ošúchané šatstvo;
6.         odevy, ktoré vám nesedia alebo nemajú správnu veľkosť;
7.         legíny a tepláky;
8.         žabky, „Uggs-y“, „Crocs-y“ a kovbojské čižmy;
9.         polámané nechty a oprýskaný lak, neoholené nohy, telesný zápach;
10.       hrubý výrazný mejkap a neupravené vlasy – nedofarbené korienky, spálené po trvalej, rozstrapatené.

Muži:
1.         špinavé, roztrhané, pokrčené alebo ošúchané odevy;
2.         odev a obleky, ktoré vám nesedia;
3.         originálne, či „vtipné“ kravaty a doplnky, tričká s logom;
4.         žabky, sandále, „Crocs-y“;
5.         nevyleštené topánky;
6.         suchá popraskaná pokožka na tvári;
7.         lupiny a neupravený účes;
8.         zabudnuté ochlpenie tváre – ochlpenie, ktoré ste minuli holiacim strojčekom, chlpy v nosných dierkach a ušiach;
9.         telesný zápach;
10.       viditeľné tetovania a piercingy.

Milan Buno, 27.10.2014

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.