bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBenátska babica. Fascinujúci príbeh z Benátok 16.storočia

Prenesme sa do talianskych Benátok v roku 1575. Hannah Leviová je známa po celých Benátkach pre svoju schopnosť presvedčiť zdráhavých novorodencov vyjsť z lona matky na svet. Pomáha si pri tom zakázaným tajným nástrojom, „pôrodnými lyžicami“. Keď ju známy benátsky gróf požiada, aby pomohla pri pôrode jeho zomierajúcej manželky a zachránila ich nenarodeného syna, Hannah váha.  Prečo?

kniha Benátska babicaPápežské nariadenie totiž zakazuje židom poskytovať lekársku starostlivosť kresťanom. Suma, o ktorú Hannah požiada grófa, však stačí na vykúpenie jej manžela Isaaca, ktorého zajali maltézski rytieri počas plavby na mori. A môže napokon odmietnuť pomoc trpiacej žene?
Svojím rozhodnutím sa však Hannah zapletie do zradnej siete rodinného súperenia. To ohrozí nielen nedávno narodené dieťa, ale aj Hannahinu cestu na Maltu, kde Isaac čaká na vykúpenie z otroctva.

Benátska babica je prvá kniha Roberty Richovej, no od prvých strán sa číta ako napínavý historický príbeh, ktorý vás okamžite vtiahne. „Výborne napísaný a fascinujúci príbeh, v ktorom boli popisy Benátok 16.storočia také živé, že boli takmer hmatateľné,“ zložila autorke poklonu autorka svetových bestsellerov Joy Fieldingová.

Benátky bux.skO polnoci vládnu v Benátkach psy, mačky a potkany. Ponte di Ghetto Nuovo, most, čo vedie do geta, sa trasie pod ťarchou vriec s hnijúcou zeleninou, so stuchnutým tukom a s chamraďou. Na hladinu Rio di San Girolmo sa vynorí beztvará hmota, azda zviera, a vznáša sa v slizkej vode. Hmlou stúpajúcou z kanála sa nesie kvičanie a chrochtanie svíň, čo si zháňajú potravu. Chodníky sú klzké od odpadu vytekajúceho na ulice a chôdza po nich je nebezpečná.

Objednajte si historicko-dobrodružný príbeh Benátska babica
Kupit bux.sk

R.Richová dokázala poskladať zaujímavé historické fakty do strhujúceho príbehu, z ktorého naozaj cítite atmosféru Benátok 16.storočia. Podľa kanadského Globe and Mail autorka vo svojom historicko-dobrodružnom románe výborne vystihla silu žien a vrtkavosť osudu. Mnohí považujú Benátsku babicu za jednu z najlepších kníh, aké boli za posledné roky napísané v žánri historickej fikcie.

Prečítajte si krátky úryvok z novinky Benátska babica:

Benátska babica bux.sk knihaPri spoločnej práci sa Giovanna na ňu podchvíľou čudne zadívala a otvorila ústa, akoby chcela niečo povedať. Napokon vyhlásila: „Vďakabohu, pani grófka bude žiť, ale dieťa prišlo na svet za pomoci diablovho nástroja.“
„Prečo by babica nemohla používať nástroje? Aj sklári predsa používajú borsellu, nožnice na strihanie skla. Moje lyžice nie sú o nič väčší diabolský nástroj, než majú iní remeselníci.“
„Pôrod je Božia práca. My sme tu len na to, aby sme prestrihli pupočnú šnúru a povzbudili rodičku, nie odstrkovali Boha a preberali jeho povinnosti.“ Giovanna skrútila krvavé obliečky a hodila ich do prúteného koša.
„Tie lyžice mi daroval Boh a vo svojej veľkosti teraz vedie moju ruku pri ich použití,“ odvetila Hannah.
Giovanna sa chystala niečo odvrknúť, keď sa odrazu z kolísky ozval prenikavý plač novorodenca, a bol čoraz nástojčivý.

Milan Buno
6.8.2014

Benátska babica kniha bux.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(6. augusta 2014 v 20:20)
Pokiaľ bude konkurovať Sabine Ebertovej a jej Porodní bábě, tak sa veľmi teším a iste si ju aj kúpim...