bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBábkové divadlo, Čierne leto, Kurátor...a teraz nové krimi Zóna smrti

Zóna smrti je vynikajúca detektívna skladačka, ktorá najmä od polovice naberá na obrátkach a zažijete divokú jazdu. Je to ten typ kníh, ktorý baví čítať, vychutnávate si dejové zvraty, zápletku, postavy, ich vzťahy a prostredie.

Detektív seržant Washington Poe bojuje na súde proti nútenému vysťahovaniu zo svojho milovaného domčeka na samote, keď ho náhle odvolajú k prípadu muža, ktorého ubili na smrť bejzbalovou pálkou v zapadnutom bordeli. Poe je zmätený – on loví sériových vrahov, a toto vyzerá na tuctovú vraždu rukou pasáka. Jeho účasť si však osobne vyžiadali ľudia, ktorí radšej zostávajú v ústraní...

Keď sa Poe a spoločensky neobratná programátorka Tilly Bradshawová začnú vŕtať v prípade, vynoria sa pred nimi zdanlivo nezodpovedateľné otázky:
Prečo na minulosti obete, ktorá prešla previerkami najvyššieho stupňa pre strategicky dôležitú prácu, nič nesedí?
Prečo zostala na mieste vraždy drobná dekorácia a prečo ju niekto z vyšetrovateľov ukradol?
Aká je súvislosť medzi vyšetrovanou vraždou a bezchybne vykonanou bankovou lúpežou spred troch rokov, pri ktorej nebolo nič odcudzené?

Zóna smrti je vynikajúca detektívna skladačka, ktorá najmä od polovice naberá na obrátkach a zažijete divokú jazdu. Je to ten typ kníh, ktorý baví čítať, vychutnávate si dejové zvraty, zápletku, postavy, ich vzťahy a prostredie.

Obľúbená dvojica Washington Poe a Tilly Bradshawová je opäť geniálna, zohratá a zábavná. Striedajú sa krátke svižné kapitoly, perfektne vystavaný príbeh o mužovi, ktorého ubili bejzbalovou pálkou. Do toho všetkého FBI a MI5, tajné služby, protiteroristické a blížiaci sa dôležitý summit.

Pozrite si video s autorom M.W.Cravenom:

M. W. Craven sa narodil v Carlisli, ale vyrástol v Newcastli, kde ako šestnásťročný narukoval do armády. Nasledujúcich desať rokov cestoval po svete a v roku 1995 armádu opustil, aby vyštudoval sociálnu prácu so špecializáciou na kriminológiu a zneužívanie psychotropných látok. Po tridsaťjeden rokoch sa vrátil do Cumbrie, zamestnal sa ako probačný pracovník vo Whitehavene a postupne sa vypracoval na riaditeľa odboru.

Po šestnástich rokoch sa rozhodol pre zmenu a stal sa spisovateľom na plný úväzok. Dnes ho k skúmaniu myšlienok zločincov vedú celkom iné dôvody.
Na Slovensku sme sa s jeho dvojicou vyšetrovateľov po prvý raz stretli v knihe Bábkové divadlo. Napínavý príbeh, pri ktorom vrela krv v žilách, predstavil dvojicu nekonvenčných vyšetrovateľov.
Seržanta Washingtona Poa a IT špecialistku s vysokým IQ a nízkou sociálnou inteligenciou Tilly Bradshawovú ste si museli hneď zamilovať práve pre ich zvláštny vzťah a spôsob myslenia.

Do malebnej Cumbrie nás zaviedol aj druhý príbeh o tajomnom šéfkuchárovi a hľuzovkách s názvom Čierne leto.
Najväčší úspech zaznamenala Cravenova tretia kniha Kurátor o páchateľovi, ktorý zákerne vraždí a necháva časti tiel po celej Cumbrii.
Teraz teda pribudol štvrtý dielik do série Zóna smrti, v ktorej dostáva viac priestoru Tilly. Vyšlo vo vydavateľstve Ikar.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.