bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAtlas. Príbeh tatka Slaného sa končí ôsmym dielom

Neuveriteľne obľúbená séria, ktorá je mixom dobrodružstva, cestovania, histórie so štipkou romantiky a rodinnej drámy. Sedem sestier si našlo aj u slovenských čitateľov veľa fanúšikov a teraz sa celý príbeh končí posledným dielom s názvom Atlas.

„Práca na románe Atlas: Príbeh tatka Slaného bola pre mňa životnou výzvou, ale aj privilégiom. Je to Lucindin dar na rozlúčku a ja som nadšený, že vám ho môžem odovzdať,“ tvrdí Harry Whittaker, najstarší syn autorky, ktorá predčasne zomrela na rakovinu.

Sedem sestier

Lucinda Rileyová začala písať svoju čitateľsky veľmi úspešnú sériu historicko-romantických príbehov v roku 2014 a postupne v nej odhalila osudy šiestich nevlastných sestier, ktoré si adoptoval záhadný miliardár tatko Slaný. Zabezpečil im rozprávkový život, o akom ani nesnívali.     

Po jeho smrti dôjde v ich živote k zvratu – zanechal im indície, vďaka ktorým môžu nájsť svoje biologické rodiny. Sestry sa rozídu do rôznych krajín sveta...

Sledovali sme dobrodružnú cestu Maie do Brazílie, Ally do Nórska, Star do Anglicka, CeCe do Austrálie, Tiggy do Španielska a Elektry do Kene. Sestry spoznali rodiny, o ktoré ich pripravila krutá hra osudu, aj nesmiernu láskavosť tatka Slaného, ktorý ich zachránil. No ešte stále nevedeli nič o stratenej siedmej sestre ani o tom, kto bol v skutočnosti ich záhadný otec a prečo si ich adoptoval.
Presne o tom je posledný diel série, ktorý prináša rozuzlenie všetkých záhad a posolstvo o sile dobra, nádeje, lásky a rodinných pút.

Tajuplný miliardár si totiž celý život viedol denník, do ktorého sa začítame v záverečnom ôsmom diele série a dozvieme sa aj posledné detaily zo života obdivuhodného človeka, ktorý sa napriek strastiam, prenasledovaniu a utrpeniu rozhodol pomôcť ľuďom v núdzi a zabezpečiť im krásny a plnohodnotný život.

O čom je Atlas?

Paríž, 1928.
Zámožná rodina Landowských sa ujme vyhladovaného chlapca, ktorý omdlel pod živým plotom v záhrade ich parížskeho domu. Milý, múdry a hudobne nadaný mládenec všestranne rozvíja svoje schopnosti. Rodina mu umožní žiť životom, o akom sa mu ani nesnívalo. No chlapec sa zdráha prezradiť čokoľvek o svojom pôvode, rodine a krajine, odkiaľ pochádza, a s okolím komunikuje len písomne.

Neskôr začne navštevovať slávne parížske konzervatórium a zaľúbi sa do dievčiny, ktorá vyrastala v sirotinci. Pomaly zabúda na hrôzy prežité v detstve, strastiplné mesiace na úteku aj na sľub, ktorý komusi dal. Ale časy sa menia, nad Európou sa sťahujú zlovestné mračná, šíri sa zlo a nikto sa necíti v bezpečí. Mladý muž tuší, že znova nastal čas, keď sa bude musieť dať na útek.

Egejské more, 2008.
Všetkých sedem sestier sa stretne po prvý raz na palube jachty Titan, aby sa naposledy rozlúčili so záhadným tatkom Slaným, ktorého všetky zbožňovali. Šesť nevlastných sestier vyrastalo spolu v šťastí a prepychu na odľahlom mieste na brehu Ženevského jazera a až v dospelosti dostali indície, podľa ktorých mohli vypátrať v rozličných kútoch sveta svoje biologické rodiny. Siedma sestra však akoby zmizla z povrchu zemského.

Atlas je krásnou rozlúčkou s rodinou tatka Slaného, s ktorou sme precestovali všetky kontinenty. Spoznali sme nádherné krajiny a zákutia, naučili sme sa nečakané veci z rôznych odborov a prenikli do myšlienok a emócií zaujímavých postáv.
Všetko do seba zapadlo ako správne poskladané puzzle.

Lucinda Riley s deťmi a manželom Stephenom.

Milan Buno, knižný publicista
Foto: lucindariley.co.uk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.