bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAtentátnik. Nová séria mrazivej severskej krimi

Ak máte radi mrazivé detektívky, ktoré sú nielen napínavé, ale aj majstrovsky napísané, máme pre vás skvelý tip. Triler, ktorý získal už viaceré ocenenia, vám prenikne až do morku kostí a neodolateľnú hrdinku si okamžite obľúbite. „Senzačný príbeh, ktorý odhaľuje srdcia ľudí...a myseľ vraha,“ napísal o tejto knihe Amazon.

Atentátnik Žena, ktorá mala čoskoro zomrieť, opatrne vyšla z brány a rýchlo sa poobzerala. Chlad jej priam vliezol pod kožu, nohy v tenkých pančuchách bičoval ostrý vietor. Kráčala rýchlo a cieľavedome. Vyžarovala z nej sebaistota spolu s vôňou drahého parfumu. Keď jej nečakane zazvonil mobil, zaskočilo ju to...
A to, čo nasledovalo, zmenilo život nielen jej, ale aj mnohým ďalším ľuďom. Takto sa začína nový mrazivý triler, na ktorý len tak ľahko nezabudnete.

Atentátnik  Lizy Marklundovej, kráľovnej švédskej krimi, privádza na scénu obľúbenú postavu reportérky Anniky, ktorá píše do kriminálnej rubriky štokholmského večerníka.

Všetko sa začne len pár dní pred Vianocami. Zasnežený Štokholm a vo vzduchu visí tragédia...


Liza Marklund O pár mesiacov má byť v Štokholme letná olympiáda a explózia vystraší všetkých, nielen politikov či organizátorov. Dychberúce pátranie čitateľov priťahuje, akoby sledovali napínavý film a vyvrcholenie je tou správnou rozbuškou: šokuje, prekvapí a zaskočí.

 Marklundová patrí medzi najúspešnejších a najuznávanejších autorov krimi románov vo svojej vlasti. So svojou knihou sa umiestnila na prvom mieste v rebríčku bestsellerov New York Times, čím sa po Stiegovi Larssonovi stala druhou švédskou spisovateľkou, ktorá dosiahla až na vrchol spomínaného prestížneho rebríčka. Prečítajte si na BUX.sk úryvok z novinky Atentátnik.

 


Zo švédskeho originálu Sprängaren (Piratförlaget, 1998) preložila Mária Bratová.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.