bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAndy Kraus pokrstil Route 67

Scenárista, herec a humorista Andy Kraus pokrstil pred pár dňami svoju knihu s názvom Route 67. Môžeme sa tak môžu tešiť na úprimné, spontánne a občas aj intímne rozprávanie. Cestopis jeho života. Knihu mu pomohli uviesť jeho kamaráti z branže, ako herečka Zuzana Vačková, Andrea “Andy” Karnasová, Dano Dangl, Roman Pomajbo, či spevák Tomáš Bezdeda, ktorý počas večera aj zaspieval.
 

Knihu Route 67 pokrstila pieskom z legendárnej cesty ciest Route 66 neznáma nahá blondínka pomaľovaná ako elfka - "kráľovná elfov". Mystická bytosť a pre Andyho anjel strážny na cestách naprieč Amerikou. Práve ona priťahovala pozornosť najmä prítomných pánov.

Pozrite si VIDEO reportáž z krstu:

Čo teda nájdete v knihe Route 67?
Ako hovorí sám Andy Kraus, „všetko, čo matka ciest vydolovala z mojej hlavy cestou z Chicaga do Los Angeles. Milión impulzov, ktoré šteklili všetky moje zmysly. Úplne iný pohľad na Route 66, úplne iný pohľad na mňa."
Je to premýšľanie a spomínanie zrelého muža, ktorý sa na ceste po slávnej Route 66 zamýšľa nad vlastným životom. Vo veku 50 rokov si doprial chvíľu pre seba a prevetral si hlavu na mieste, ktoré dýcha spomienkami mnohých pútnikov na harlejoch.

"Na prvý pohľad sa môže stať, že tá kniha je určená hlavne pre mužov. Omyl. Nie je tomu tak, určite osloví aj ženy. Je to veľmi úprimná výpoveď," povedala riaditeľka Ikaru Valeria Malíková.

"Mal som už predtým taký pretlak toho, že asi chcem niečo povedať o svojom živote a o sebe. Za posledný rok popísal bulvár o mne veľa vecí, ktoré nie sú celkom pravdivé," povedal Andy Kraus., ktorý obľubuje motorky a za sebou má už najazdených stovky kilometrov.
Kniha tak vznikla na základe jeho spomienok z jeho dvojtýždňovej cesty na motorke naprieč Amerikou, kam sa vybral spoločne so svojimi tromi kamarátmi a prebrázdili legendárnu cestu Roude 66.

„Tá motorka je úžasná v tom, že – bez ohľadu na to, či chystám nejaký scenár, píšem knižku, čokoľvek – vždy nápady prídu. Nasadnem na harleja a vyrazím. Bez cieľa. Len tak sa povoziť. Nemusím rozmýšľať, len sa veziem, myšlienky sa upracú a popri tom ešte vzniknú, nazval by som to – filozofické úvahy. Vtedy je dobré naplánovať si cestu tak, aby mi ešte vyšiel čas zapísať si ich, prípadne rozpracovať hrubú kostru…“ dodal v exkluzívnom rozhovore pre LepšíDeň.sk.

Milan Buno, 17.9.2017

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.