bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAko vyzerá nový Harry Potter s rodinou?

A je to tu! Tvorcovia divadelnej hry o Harrym Potterovi s názvom Harry Potter and the Cursed Child (Harry Potter a prekliate dieťa) zverejnili prvé fotografie protagonistov titulu v kostýmoch. Z mnohých fotiek/postáv budete prekvapení, možno šokovaní. Kniha vyjde aj v slovenčine vo vydavateľstve Ikar.

Toto je on!
Zľava Jamie Parker ako Harry Potter, Sam Clemmett ako jeho syn Albus Severus Potter a Poppy Millerová ako Harryho manželka Ginny. Obsadenie Clemmetta a Millerovej do spomínaných úloh pritom doteraz tvorcovia tajili.

potter novy

Divadelná hra bude pokračovaním pôvodného príbehu o čarodejníckom učňovi. Vyplýva to zo synopsy, ktorú zverejnili tvorcovia inscenácie. Ako prezradili, príbeh novinky sa bude odohrávať 19 rokov po udalostiach poslednej knihy Harry Potter a Dary smrti a jeho centrálnou postavou bude Albus Severus.
Dvojdielne predstavenie, na ktorom sa s J. K. Rowlingovou podieľajú aj scenárista Jack Thorne a režisér John Tiffany, uvedú v premiére 30. júla v Palace Theatre na londýnskom West Ende.

Paul Thornley ako Ron Weasley, Noma Dumezweni ako jeho manželka Hermiona a Cherrelle Skeete ako ich dcéra Rose.

potter novy

Harry Potter po 19.rokoch od posledného dielu Harry Potter a dary smrti.

potter

Alex Price ako Draco Malfoy a Anthony Boyle ako Scorpius Malfoy.

potter

Príbehy o čarodejníkovi Harrym Potterovi odštartovala Rowlingová v roku 1997 knihou Harry Potter a Kameň mudrcov. Následne vyšlo ďalších šesť dielov, pričom všetky knihy sa dočkali filmového spracovania, v ktorých mladého čarodejníka bojujúceho proti zlu v podobe krutého lorda Voldemorta stvárnil Daniel Radcliffe. Rowlingová na motívy pôvodného príbehu napísala aj dielo Fantastické zvery a ich výskyt. V súčasnosti vzniká trojdielna filmová adaptácia tohto diela.

Zdroj: pottermore.com a SITA

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.