bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAko vás dokáže myseľ uzdraviť?

Vedci objavili molekuly produkované v mozgu, ktoré prirodzenou cestou tlmia bolesť – nazvali ich endorfíny. Sú to opiáty, čo znamená, že patria do tej istej skupiny chemických látok ako morfín a heroín. O ich silnom účinku na organizmus sa vedelo už dávno, no nik netušil, že každý človek si z nich môže vyrobiť vlastnú verziu. Bola to prvá indícia, že mozog dokáže vyrábať vlastné lieky...

http://data.bux.sk/book/020/199/0201995/medium-mysel_ako_liek_cesta_do_hlbin_ludskej_duse.jpg Veríte, že vás myseľ dokáže uzdraviť?
Že vám dokáže posilniť imunitu, pomôže črevám, či nervom?
Mnohí vedci sa pýtajú - nakoľko môže myseľ človeka pomôcť pri uzdravení? Presne touto témou sa zaoberá užitočná kniha Myseľ ako liek od uznávanej expertky Jo Marchantovej.

Určite ste aj sami zistili, že keď ste dobre naladení a keď niečomu úprimne veríte, darí sa vám lepšie. Vo všetkých smeroch, z fyzickej i duševnej stránky.
Áno, mnoho vecí závisí od našej mysle, od toho, ako veci vnímame a cítime a čomu veríme. Aj pri najväčších problémoch môže byť sila ducha nápomocná, aby sa duša i telo uzdravili. Hoci v mnohých prípadoch ide o veci racionálne nevysvetliteľné, napriek tomu sa dejú.

Autorka knihy Myseľ ako liek sa stretla s mnohými ľuďmi, ktorí boli v ťažkej situácii, možno aj na pokraji smrti, ale vlastnými silami, odvahou a silou vôle dokázali prekonať problémy, ktoré im priniesol život. Nie všetko, čo vidíme a počujeme, nie iba lieky nás dostanú z ťažkostí, musíme si vedieť pomôcť aj sami.

Príklady v tejto knihe vám pomôžu odhaliť, že v každom z nás je sila, ktorá funguje aj napriek fyzikálnym zákonom. Dozviete sa mnohé zaujímavé fakty, napríklad:

Objednajte si novinku Myseľ ako liek.
Kupit bux.sk

 

http://ell.h-cdn.co/assets/16/06/980x490/landscape-1454953773-elle-comfort-talk-index-getty.jpg

Čím je placebo drahšie, tým lepšie účinkuje.
Pravdepodobne preto, lebo inštinktívne veríme, že drahšia liečba je efektívnejšia.

Výskumy naznačujú, že veriaci ľudia majú pevnejšie citové aj duševné zdravie.

Dlhodobý stres môže telu výrazne škodiť.

„Osamelosť uprostred davu“ predstavuje v modernej spoločnosti narastajúci problém.

„Alebo napríklad taký placebo efekt,“ približuje obsah svojej knihy Myseľ ako liek Jo Marchantová. „V knihe sa vedci pozrú na to, čo sa deje, keď človek užije tabletku, ktorá neobsahuje nijakú liečivú látku. Potom preskúmame prekvapujúce spôsoby, akými možno priviesť myseľ k boju s chorobou. Patrí medzi ne hypnóza na spomalenie črevných kontrakcií alebo nácvik imunitného systému zameraný tak, aby reagoval na chuť a vôňu. A dozvieme sa, ako môžu správne slová ošetrovateľa rozhodnúť, či potrebujete operáciu, dokonca koľko života vám ešte zostáva.“

jo marchantová Jo Marchantová bola za knihu Decoding the Heavens nominovaná na Royal Society Prize. Vyštudovala genetiku a lekársku mikrobiológiu a v časopisoch New Scientist, Nature, The Guardian a Smithsonian publikovala viacero populárno-náučných, rôznorodo tematicky zameraných článkov, zaoberajúcich sa od budúcnosti genetického inžinierstva až po podmorskú archeológiu.
Vystupovala v Radio BBC, v CNN a publikovala aj v časopise National Geographic.

Milan Buno, 9.6.2016
Foto: jomarchant.com, elle.com, Ikar

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.