bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAko si poradiť s osamelosťou? Poradí autor knihy Zámerne nezadaní

Niekedy musíte stáť sami, aby ste ostatným aj sebe dokázali, že stále dokážete stáť.

Asi každý vieme, aké je to byť sám, hoci by sme tak súrne potrebovali pri sebe niekoho, koho môžeme objať, pritúliť sa k nemu, o koho sa môžeme oprieť a na koho sa vieme spoľahnúť.
Nie sme stavaní na to, aby sme žili sami. Chceme niekoho milovať. A samozrejme byť milovaní.

Ako žiť spokojne sám so sebou?
Ako sa vyrovnať so zlyhanými vzťahmi?
Ako sa dostať späť na svoju stratenú vlnovú dĺžku?

Nielen na tieto otázky prináša odpovede John Kim, životný kouč, ktorý na základe vlastných životných skúseností (a skúseností svojich klientov) ilustruje osobnostný prerod z človeka s nezdravo spracovanou minulosťou a nízkym sebavedomím na človeka vedomého si vlastnej hodnoty.
Je tu novinka Zámerne nezadaní.

„Bol som naprogramovaný veriť, že šťastie je ostrov, na ktorý treba doplávať,“ spomína si John. „Ak tam nedoplávame, nikdy nebudeme šťastní. Našim imaginárnym ostrovom môže byť dom, láska, práca, čokoľvek. Avšak šťastie ako také nežije na ostrove. Šťastie je nastavenie mysle, ktoré si dokážeme vyprodukovať hocikedy, aj dnes. Neodvíja sa od niečoho iného, to je len naša mylná predstava. Šťastie takisto nie je konštantné. Prichádza a odchádza. Aj šťastie je ako príliv a odliv. V niektoré dni je ľahké cítiť sa šťastný, inokedy je to zložité. Šťastie, tak ako všetko ostatné, vždy začína voľbou.“

Vydajte sa spolu s autorom na trojdielnu cestu za nájdením svojho šťastia vo vzťahu so samým sebou, ktoré je potom šikovným odrazovým mostíkom aj k zdravším a plnohodnotnejším vzťahom s ďalšími ľuďmi.

Pre koho je táto kniha?

Pre všetkých, ktorí si myslia, že sú menejcenní alebo defektní len preto, že ešte nenašli „toho pravého“, „tú pravú“ alebo „pravú lásku“. Pre všetkých, ktorí sú znechutení a unavení z „tlačenia kalerábov“ do hlavy, z toho, ako sa iní zahrávajú s ich citmi. Pre tých, ktorí majú plné zuby lások na jednu noc, dvojakého metra a fotografií genitálií od úchylných ľudí z internetových zoznamiek. Pre všetkých, ktorí sa trápia tým, či vôbec budú mať deti. Pre každého, koho trápi beznádej, osamelosť a frustrácia a nevie, čo s tým.

Táto kniha je určená aj vám, ktorí ste momentálne vo vzťahu, ale akosi sa zmenila jeho dynamika. Odcudzili ste sa jeden druhému, zamilovanosť sa zmenila na neistotu a obaja prestávate spoznávať samých seba. Vzájomne sa obviňujete, sex sa stal povinnosťou alebo sa úplne vytratil. Obaja ste celkom stratili spojenie so svojím vlastným ja. Už nie ste tými istými ľuďmi, ako keď ste sa zoznámili. Možno sa sťažujete na partnera, ale niekde hlboko v duši viete, že to v skutočnosti nie je o ňom alebo o nej. Už to nie je o tom, že by ste mali toho druhého zmeniť alebo „opraviť“ svoj vzťah, na čo už nemáte energiu. Musíte začať opravovať seba.

V knihe Zámerne nezadaní sa okrem iného dočítate:

  • Ako si poradiť s osamelosťou? Poradí autor knihy Zámerne nezadaní
  • Mentálna bodka za vzťahov vyzerá inak, ako si myslíte
  • Ako si v dospelosti hľadať priateľov?
  • „Už v svadobný deň som vedela, že robím chybu.“
  • Lásku začíname hľadať oveľa skôr, než si myslíme
  • Najčastejšia vzťahová chyba je to, že poľavíme
  • „Všetko v poriadku“ neznamená, že je všetko v poriadku

 

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.