bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAko prežiť ťažké časy? V novej knihe radí Michelle Obamová

Jednoznačné riešenia veľkých životných výziev ani vyčerpávajúce odpovede neexistujú. Michelle Obamová však verí, že každý je schopný nájsť a využívať súbor určitých nástrojov, pomocou ktorých si zachováme odstup a budeme vedieť statočne čeliť časom plným zmien.

V knihe Svetlo v nás nadväzuje otvorený a hlboko úprimný dialóg s čitateľmi a rozoberá situácie, s ktorými zápasia mnohí z nás:

  • Ako vybudovať pevné a úprimné vzťahy?
  • Ako objaviť silu na dialóg s druhými napriek našim odlišnostiam?
  • Čo nám pomôže, ak zápasíme s nedostatkom sebadôvery a s pocitom bezradnosti?
  • Čo robiť, keď je toho na nás priveľa?

Michelle Obamová ponúka nové príbehy a prenikavé úvahy o zmenách, výzvach a moci. Je presvedčená, že ak zažneme svetlo pre druhých, osvietime aj bohatstvo a potenciál sveta okolo nás, objavíme hlbšie pravdy a nové cesty.

Čerpá zo skúseností matky, dcéry, manželky, priateľky a prvej dámy a prezrádza, aké zvyky a zásady si osvojila, aby sa prispôsobila zmenám a prekonala tak najrozmanitejšie prekážky. Podrobne opisuje najcennejšie rady, napríklad ako začať deň s láskou, ako si zachovať slušnosť či ako si vyskladať svoj „kuchynský stôl“ – okruh dôverných priateľov a inšpiratívnych ľudí.

So sebe vlastným humorom, úprimnosťou a pochopením otvára aj otázky rasy, pohlavia či ľudí prehliadaných spoločnosťou a zároveň povzbudzuje čitateľov, aby prekonali strach, nachádzali silu v komunite a žili odvážne.

 „Keď som v roku 2018 vydala knihu Môj príbeh, úprimne ma prekvapili – ba priam ohromili – ohlasy,“ spomína si bývalá prvá dáma. „Vložila som do nej kus svojho srdca a opísala nielen obdobie, ktoré som strávila v role prvej dámy Spojených štátov, ale celkovo svoj život. Podelila som sa nielen o radostné a oslnivé okamihy, ale aj o náročnejšie situácie, ktoré som prežila – otcovu smrť, keď som mala dvadsaťsedem rokov, stratu najlepšej priateľky z vysokej školy, problémy s počatím v manželstve s Barackom.“

Teraz sa opäť vrátila k niektorým nepríjemným zážitkom, ktoré zakúsila ako mladá žena tmavej pleti. Otvorene prehovorila o bolesti, ktorú cítila, keď opúšťala Biely dom – domov, ktorý si zamilovala –, a plody tvrdej práce jej manžela ako prezidenta sa ocitli v rukách nezodpovedného a ľahostajného nástupcu.

„Cieľom tejto knihy je ukázať vám, čo a prečo v ňom mám, čo využívam v profesionálnom a osobnom živote, aby som zostala vyrovnaná a sebaistá, a čo mi pomáha kráčať vpred aj v časoch, keď ma premáhajú obavy a stres,“ vysvetľuje Michelle Obamová.

Na záver sa snaží vypichnúť niektoré pohľady na moc a úspech a zasadila ich do nového rámca, aby sme lepšie videli to, čo máme na dosah ruky. A povzbudilo nás to pri rozvíjaní našich silných stránok. „Verím, že každý z nás si v sebe nesie vnútorné svetlo, jedinečné a mimoriadne, plameň, ktorý si musíme chrániť. Keď rozpoznáme svoje svetlo, môžeme ho aj využiť,“ píše Michelle Obamová v knihe Svetlo v nás.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.