bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAko nám môžu pomôcť esenciálne oleje?

Kniha Liečivá sila esenciálnych olejov  by mala byť v každej domácnosti a rodina by ju mala pravidelne využívať.

Doktorovi Ericovi Zielinskemu sa podarilo nepredstaviteľné – pomocou pochybujúcej mysle vedca, láskavého srdca a neochvejnej viery sprístupnil túto krásnu a zložitú tému širokému čitateľskému publiku.

Ak ste sa niekedy zaujímali o esenciálne oleje, určite ste si všimli, že dokonca aj medzi odborníkmi sa nájdu názorové rozpory a protichodné informácie. Dr. Zielenski však novátorsky a atraktívne mení smer myslenia v časom overenom odbore aromoterapie.
Jeho kniha Liečivá sila esenciálnych olejov vnáša do témy svetlo a spája telo, myseľ, srdce a dušu. Uspokojí vedeckých puristov a zároveň poteší nadšených domácich liečiteľov v nás, lebo je jednoduchá a obsahuje praktické odporúčania.

Ako zmierniť zápal, zlepšiť náladu, predchádzať autoimunitným ochoreniam a cítiť sa dobre?
Doktor Zielinski v Liečivej sile esenciálnych olejov novátorsky a atraktívne mení smer myslenia v odbore aromoterapie. Podarilo sa mu nepredstaviteľné – túto zložitú tému sprístupnil širokému čitateľskému publiku.

V úvode priznáva, že silu a terapeutické účinky esenciálnych olejov objavil až v neskoršom veku. Výsledky klinického výskumu ho presvedčili, že esenciálne oleje pomáhajú pri liečbe chronických ochorení ako rakovina, vysoký tlak, obezita či cukrovka druhého typu, aj pri psychických ochoreniach ako závislosť, úzkosť, depresia či strach.

Doktor Zielinski ponúka množstvo receptov na pomoc so zdravotnými problémami, učí, ako môžete uľaviť svojim blízkym pri bolesti, únave, zlom trávení a mnohých iných ťažkostiach. Je to nielen zbierka informácií, ale aj užitočný a inšpiratívny sprievodca životom. Naučí vás chápať neskutočnú moc rastlín.

Pozrite si 7 krokov, ako využiť esenciálne oleje pre svoje zdravie.

„Úžasná, chytľavá a praktická. Táto kniha nesmie chýbať vo vašej rodinnej knižnici. Ak sa chcete naučiť, ako môžu esenciálne oleje pomôcť vašej rodine pri bolesti, infekcii, únave, zlom trávení a mnohých iných problémoch, ďalej nehľadajte,“ tvrdí doktor Peter Osborne, autor medzinárodného bestsellera No Grain, No Pain

Medicínsky kruh sa uzatvára a my postupne začíname chápať neskutočnú moc rastlín. Esenciálne rastlinné oleje sú pravým pokladom prírody a dr. Zielinski podáva toto poznanie prístupným a výnimočným spôsobom.

Prečítajte si úryvok z knihy Liečivá sila esenciálnych olejov:

Predstavte si, že kráčate nádhernou záhradou. Obtriete sa o ružu a zacítite jemnú kvetinovú vôňu. Nakloníte sa k nej, aby ste ju lepšie ovoňali, a pocítite vôňu, ktorá vás úplne očarí. Toto, moji milí, je esenciálny olej.
Alebo si predstavte, že po celom dni práce v rozhorúčenej záhrade na letnom slnku si pripravujete osviežujúcu domácu limonádu.
Keď dokrájate a odšťavíte citróny, príjemne vás prekvapí, že kuchyňa je plná sviežej citrusovej arómy, vďaka ktorej pookrejete. Aj toto je esenciálny olej.
Esenciálne oleje sú tou najkoncentrovanejšou formou prírody.
Extrahujú sa priamo z kôry, kvetov, ovocia, listov, orechov, živice či koreňov rastliny alebo stromu. Len jedna kvapka obsahuje zložitú sieť molekúl, ktoré telu pomôžu nespočetnými spôsobmi. Sú úplne a absolútne prírodné.
Už tisícky rokov sa využívajú aj na liečbu v rôznych nekoncentrovaných formách. Ich skutočná sila nespočíva v tom, že vyvolajú jednorazový terapeutický účinok (ako lieky), ale v tom, že vyrovnávajú fyziologický nedostatok harmónie a vášmu telu pomôžu dosiahnuť vnútornú rovnováhu, ktorú potrebuje na uzdravenie.
Ich liečivá schopnosť je taká efektívna, že si ju už všimol aj svet vedy. Svedčia o tom tisíce kvalitných článkov v recenzovaných periodikách v databázach po celom svete, ktoré rozoberajú ich účinnosť.

Milan Buno, literárny publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.